RUSIJA POSTIGLA TAKTIČKI USPEH: Ukrajina u ogromnim problemima - NATO oficiri ne razumeju realnost na terenu

Novosti online

05. 09. 2023. u 15:28

ORUŽANE snage Ukrajine suočavaju se sa ogromnim gubicima opreme, a zapadna obuka često ne odgovara tipu borbe u kojoj učestvuju, prenosi Njuzvik, pozivajući se na podatke britanskog istraživačkog centra RUSI.

РУСИЈА ПОСТИГЛА ТАКТИЧКИ УСПЕХ: Украјина у огромним проблемима - НАТО официри не разумеју реалност на терену

Foto: Shutterstock/Ilustracija

Analitičari priznaju da je Rusija postigla taktički uspeh i da se mnogi ukrajinski vojnici, obučeni po standardima NATO-a, osećaju neprikladno kada se suoče sa bolje opremljenim ruskim trupama.

Rusija je bila taktički uspešna u sprečavanju proboja, navode stručnjaci.

Prema njihovim rečima, ruske trupe su povećale dubinu svojih minskih polja, raspršile sisteme za elektronsko ratovanje i počele preciznije da usmeravaju svoju vatrenu moć. 

Jedan ukrajinski vojnik je čak rekao da NATO oficiri jednostavno ne razumeju realnost na terenu.

Prema vojnim analitičarima, obuka NATO-a je više fokusirana na borbu u gradovima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!