JOŠ UVEK NIŠTA OD REMONTA UKRAJINSKIH "LEOPARDA": Bez dogovora između Nemačke i Poljske
JOŠ nisu donete odluke o planiranom otvaranju centra za popravku i održavanje tenkova "leopard" u Poljskoj, rekao je predstavnik poljskog predsednika zadužen za međunarodna pitanja Marčin Pšidač.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Za sada nema odluka u vezi sa servisnim centrom za "leoparde". Pregovori su u toku - rekao je on i ponudio da se sačekaju odluke.
- Pouzdano znamo da nemačka strana želi da iz ove saradnje dobije najpovoljnije uslove - rekao je Pšidač.
Ministarstvo odbrane Nemačke saopštilo je 12. jula da Poljska i Nemačka planiraju da zajednički koordiniraju popravku tenkova "leopard" koji su poslati Ukrajini.
Ministarstvo odbrane je iznelo procenu da bi remont Leoparda 2A5 i Leoparda 2A6 "mogao da počne sada", čim Oružane snage Ukrajine to zatraže.
Kako je 12. jula javio N-TV kanal, pozivajući se na predstavnika nemačkog ministarstva odbrane sa samita NATO-a u Vilnjusu, Nemačka će na svojoj teritoriji popravljati tenkove Leopard 2A5 i Leopard 2A6 oštećene u Ukrajini.
Prema pisanju lista "Handelsblat", Berlin je navodno odbio da organizuje zajednički centar za održavanje i popravku tenkova u Poljskoj zbog "apsolutno naduvanih cena poljske strane".
Magazin Špigel objavio je da je poljska državna kompanija PGZ želela da uzme više od 100.000 evra za početnu inspekciju vojne opreme. U Nemačkoj takva usluga košta samo oko 12.000 evra. Početkom jula, nemački ministar odbrane Boris Pistorijus je najavio nameru strana da otklone sve nesuglasice po ovom pitanju u roku od 10 dana.
BONUS VIDEO: STIGLO POJAČANjE ZA RUSKU MORNARICU - Najbolji sistem protivvazdušne odbrane kratkog dometa
Preporučujemo
AJDE TATA VIŠE! Hit scena u Noletovom boksu - vidite reakciju malog Stefana na najduži gem na Vimbldonu (FOTO)
16. 07. 2023. u 18:15 >> 18:18
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)