POČELO SUĐENJE PRASU MIŠELU IZ FJUDŽISA: Optužen za zaveru i pranje novca po 11 tačaka

Танјуг

30. 03. 2023. u 22:29

SUĐENjE dobitniku nagrade Gremi, Prakazrelu Prasu Mišelu iz američke hip-hop grupe Fjudžis za zaveru i pranje novca počelo je danas pred federalnim sudom.

ПОЧЕЛО СУЂЕЊЕ ПРАСУ МИШЕЛУ ИЗ ФЈУЏИСА: Оптужен за заверу и прање новца по 11 тачака

Arhiva BŽNovosti

Muzičaru se sudi po 11 tačaka optužnice, među kojima i ona da je uzimao desetine miliona dolara za lobiranje kod vlade SAD u ime malezijskog biznismena Lou Tek Džoa i kineske vlade. Tužioci mu na teret stavljaju i više optužbi za zaveru u , kako su naveli, tri odvojene lobističke šeme za uticaj na administraciju bivših predsednika Baraka Obame i Donalda Trampa, prenosi Rojters.

Federalni organi terete Mišela da je omogućio da malezijski biznismen Lou Tek Džo prebaci više od 21 milion dolara u SAD. Pras je navodno taj novac pravdao kao donacije predsedničkoj kampanji, prikrivajući njegovo stvarno poreklo tako što je manje sume plaćao ljudima koji bi onda uplaćivali donacije namenjene kampanji Baraka Obame u svoje ime.

Tužiteljka Nikol Lokart rekla je u uvodnoj reči da će povezati Mišela sa Louom, koji je osumnjičen za proneveru 4,5 milijardi dolara iz malezijskog državnog fonda, i sa kampanjom uticaja kineske vlade s ciljem da se obavi repatrijacija disidenta Guo Venguija.

Grupa Fjudžis je osvojila dve nagrade Gremi za svoj najprodavaniji album iz 1996. godine "The Score", ali do 2012. godine, kako su rekli tužioci, Mišelu je bio prekopotreban novac i pronašao je rešenje preko Loua, za koga se znalo da plaća holivudskim slavnim ličnostima da sa njim učestvuju na žurkama.

U prvoj navodnoj šemi, tužioci su rekli da je Mišel pristao da 2012. godine prebaci oko dva miliona dolara u Obaminu kampanju za reizbor.

Pošto savezni izborni zakon zabranjuje strancima da doniraju za kampanje u SAD, tužioci su rekli da je Mišel prikrio izvor sredstava koristeći "nevidljive" donatore.

U zamenu za pomoć Louu Mišel je navodno dobio 18 miliona dolara.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena