ZELENSKI PORUČIO UKRAJINCIMA: Prerano da se proglasi pobeda nakon popravke energetskog sistema

Танјуг

12. 02. 2023. u 21:58

UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski pozdravio je danas napore da se obnovi proizvodnja i isporuke električne energije nakon oštećenja elektroenergetskih sistema u serijama ruskih rakektnih napada, ali je i upozorio da je "prerano da se proglasi pobeda na energetskom frontu".

ЗЕЛЕНСКИ ПОРУЧИО УКРАЈИНЦИМА: Прерано да се прогласи победа након поправке енергетског система

FOTO: AP/Tanjug

Zelenski je rekao da su stručne ekipe uradile veoma dobar posao i sanirale štetu nastalu posle ruskih udara raketama i dronovima po objektima elektroenergetske infrastrukture tako da većina ljudi tokom vikenda nije morala da se suočava sa predugačkim isključenjima struje.

-Sama činjenica da i nakon ovonedeljnih masovnih raketnih udara možemo da imamo ovako mirnu energetsku situaciju dokazuje profesionalizam naših stručnih ekipa. Međutim, moramo da shvatimo da ovo još uvek nije odlučujuća pobeda i nažalost mogući su novi teroristički napadi Rusije, rekao je Zelenski u svom večernjem video obraćanju, preneo je Rojters.

Predsednik Ukrajine je najavio da će i u narednoj radnoj nedelji, već od sutra, ponovo biti prekida u isporukama električne energije.

BONUS VIDEO - TENKOVSKI MANEVRI U LENjINGRADSKOM REGIONU:Posade u ruskim tenkovima T-90M vežbaju gađanje u pokretu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (3)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena