CENTRALNA EVROPA ZAMETENA SNEGOM: Hiljade ljudi bez struje, ima poginulih (FOTO/VIDEO)
VELIKE količine snaga danas su pale u Češkoj, Slovačkoj i Poljskoj, uzrokujući brojne komplikacije, a nevreme je za sada odnelo dva života.
Foto Tanjug/AP
Saobraćaj u Češkoj komplikuje jak vetar, oborena su mnoga stabla, a bez struje je rano jutros ostalo oko 20.000 porodica koje koriste usluge energetske kompanije E.ON, kao i 70.000 domaćinstava koja koriste usluge kompanije ČEZ, prenosi češki portal idnes.
Slovačka zbog obilnih snežnih padavina ima problema pre svega na severu zemlje, gde su zbog snažnog vetra i snega zatvoreni mnogi skijaški centri i putevi, a zbog nevremena je došlo do lančanog sudara 30 automobila, prenosi češki portal seznam.cz
U Poljskoj su zbog nevremena stradale dve osobe.
Jedna žena je poginula blizu severne luke Gdanjsk kada je njen automobil udario u drvo, dok je druga žrtva stradala na jugu Poljske kada je na njenu kuću palo drvo koje je oborio vetar, prenosi Tanjug.
BONUS VIDEO: ŠOK NA MAJORCI: Žitelji španskog ostrva iznenađeni neuobičajenim snežnim padavinama
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)