ZBOG NAVODNIH POKUŠAJA DA ZAŠTITI DESNIČARE DEMONSTRANTE: Predsednik Brazila otpustio vrhovnog komandanta vojske

Танјуг

22. 01. 2023. u 11:13

PREDSEDNIK Brazila Luiz Ignasio Lula da Silva otpustio je vrhovnog komandanta vojske Brazila, generala Hulija Cezara de Arudu, javlja Rojters pozivajući se na dobro obaveštene izvore.

ЗБОГ НАВОДНИХ ПОКУШАЈА ДА ЗАШТИТИ ДЕСНИЧАРЕ ДЕМОНСТРАНТЕ: Председник Бразила отпустио врховног команданта војске

Foto: Tanjug

Njega će na mestu vrhovnog komandanta zameniti general Tomas Migel Ribeiro Paiva, koji je komandovao brazilskom vojskom na jugoistoku zemlje, rekao je izvor Rojtersa.

Vest o otpuštanju Arude, koji je za vrhovnog komandanta postavljen 28. decembra, ranije su u subotu objavili pojedini brazilski mediji, navodi Rojters.

Britanski "Gardijan" piše da je Aruda smenjen zbog navodnih pokušaja da zaštiti desničarske demonstrante koji su 8. januara upali u predsedničku palatu, zgrade Kongresa i Vlade u Braziliji.

Lula je u poslednjih pet dana otpustio najmanje 80 pripadnika vojske da bi tako iskorenio tvrdokorne pristalice Bolsonara iz vojske Brazila, navodi brazilski "O Globo".

BONUS VIDEO: 

ZA JAČU KONTROLU RUSIJE: Novi NATO "avaksi" sleteli na aerodom u Rumuniji

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

LAV NAPAO ČOVEKA U ALBANIJI: Držali ga kao ljubimca (VIDEO)