OVO JE OSUMNJIČENA ZA UBISTVO DARJE DUGINE: Ukrajinka Natalija služi u puku "Azov", otkriveno i njeno pravo prezime
FEDERALNA služba bezbednosti Rusije saopštila je da iza ubistva ruske novinarke Darje Dugine stoje ukrajinske specijalne službe, počinilac je državljanka Ukrajine Natalija Vovk, koja je sa ćerkom doputovala u Rusiju 23. jula.
Foto: Twitter printscreen/FreedomHonor666
Kako navodi "Sputnjik", pravo prezime osumnjičene za ubistvo Dugine nije Vovk, već Šaban, objavili su mediji.
U bazi podataka ruske grupe hakera RaHDIt zaista postoje podaci za Nataliju Šaban, sa njenim drugim prezimenom Vovk.
Ona je, zvanično, pripadnik Nacionalne garde Ukrajine. Služi u puku Azov sa činom - redov.
Federalna služba bezbednosti izdala je ranije izveštaj povodom ubistva Darje Dugine, preneo je "Sputnjik".
- Utvrđeno je da su zločin pripremile i počinile ukrajinske specijalne službe. Počinilac je državljanka Ukrajine Natalija Vovk, rođena 1979. godine, koja je u Rusiju stigla 23. jula 2022. godine zajedno sa ćerkom Sofijom Šaban, rođenom 2010. godine. U cilju organizovanja ubistva Darje Dugine i dobijanja informacija o njenom načinu života, iznajmila je stan u Moskvi u kući u kojoj je preminula živela - navodi se u izveštaju.
Nakon izvršenja zločina „Vovk, zajedno sa ćerkom, otišla je preko Pskovske oblasti u Estoniju“.
Ističe se da su kriminalci za praćenje novinarke koristili "mini kuper", pri ulasku u Rusiju koristili su registarske tablice DPR - E982KSH DPR, u Moskvi - kazahstanske tablice - 172AJD02, a pri izlasku - ukrajinske.
U subotu uveče, u pokretu je izgoreo automobil kojim je, prema podacima istražnih organa, upravljala novinarka i politikolog Darja Dugina. Ona je preminula na licu mesta. Prema preliminarnoj verziji, eksplodirala je eksplozivna naprava postavljena u automobilu.
Preporučujemo
NOVA OTKRIĆA O UBISTVU DUGINE: Objavljeno ime Ukrajinke osumnjičene za zločin
22. 08. 2022. u 13:30
PUTIN SE OGLASIO POVODOM UBISTVA DARJE DUGINE: Podli, okrutan čin prekinuo njen život
22. 08. 2022. u 15:33
I LEKARI IZNENAĐENI: Šta su otkrili o zdravstvenom stanju Masima Savića
21. 08. 2022. u 12:51
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (6)