UBIJENA ČETIRI CIVILA U DONJECKU: Novi napad ukrajinskih snaga
NAJMANjE četiri civila ubijena su tokom granatiranja Donjecka, koje su izvele ukrajinske snage, saopštile su danas lokalne vlasti samoproglašene Donjecke Narodne Republike (DNR).
Foto: Telegram/RIA Novosti
- Ministarstvo za vanredne situacije DNR dobilo je preko operativne linije informacije o smrti četiri civila, usled granatiranja ukrajinskih oružanih snaga - navodi se u saopštenju, a prenose RIA Novosti.
Zvaničnici samoproglašene Donjecke Narodne Republike saopštili su u ponedeljak da su delovi kasetnog punjenja oborene rakete "Točka-U" koju su ispalile ukrajinske trupe pali na tlo u centru Donjecka i da su stradale najmanje 23 osobe, dok je 18 ljudi povređeno.
BONUS VIDEO:
NESANICA ZA UKRAJINSKU VOJSKU: Čuveni "Smerč" u akciji
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)