PESKOV REAGOVAO NA BAJDENOVE OPTUŽBE: Američke bombe dugi niz godina padaju po celom svetu
PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov reagovao je na optužbe američkog predsednika Džozefa Bajdena da je ruski predsednik ratni zločinac.
Foto: EPA
- Izjave američkog predsednika Džozefa Bajdena o tome da je ruski lider Vladimir Putin „ratni zločinac“ su nedopustive i neoprostive - izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
- Ruski predsednik je mudar i kulturan međunarodni političar i ujedno lider Ruske Federacije. Takve izjave Bajdena su apsolutno neoprostive i nedopustive. Šef jedne države čije bombe padaju po celom svetu već dugi niz godina nema apsolutno prava da govori takve stvari - rekao je Peskov.
Peskov je podsetio i na činjenicu da su upravo SAD te koje su bacile nuklearnu bombu na zemlju koja je već bila pobeđena.
- Predsednik jedne takve države nema prava da izgovara ovakve reči. To je naše duboko ubeđenje - zaključio je Peskov.
Podsećamo, Džozef Bajden je juče na pitanja novinara da li bi nazvao Vladimira Putina ratnim zločincem rekao da ruski predsednik to i jeste.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
PUTIN O GRANATIRANjU DONjECKA - "Bio je to krvavi teroristički napad"
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)