PENTAGON O RUSKIM SNAGAMA: Stigle nove jedinice uz granicu ka Ukrajini
RUSIJA je nastavila da dodaje vojne snage duž granice sa Ukrajinom i tokom vikenda, saopštio je danas Pentagon.
Foto: Tanjug/AP
-Čak i tokom vikenda, videli smo da je gospodin (predsednik Rusije Vladimir) Putin dodao kapacitete svojih snaga duž granice sa Ukrajinom i u Belorusiji, rekao je portparol Pentagona Džon Kirbi, preneo je Rojters.
Kirbi je rekao da se čini da ruske snage u ovom trenutku nisu direktno usmerene na istočni bok NATO-a.
Prema njegovim rečima, Rusija ima 100.000 vojnika i nastavlja da povećava snage.
Kirbi je kazao da dodatnim američkim snagama nije izdato naređenje da se pripreme za raspoređivanje u ovom trenutku.
BONUS VIDEO - KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
DO POSLEDNjEG UKRAJINCA: Pentagon - Američki vojnici neće ratovati na tlu Ukrajine
03. 02. 2022. u 00:17
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)