PUTIN PORUČIO DŽONSONU: Kijev sabotira sporazume, a NATO nije spreman da odgovori na zabrinutost Rusije
RUSKI predsednik Vladimir Putin i premijer Velike Britanije Boris Džonson razgovarali su telefonom o situaciji u Ukrajini i bezbednosnim garancijama koje traži Rusija za sebe, saopštio je Kremlj.
Foto Tanjug/AP
-Obavljena je prilično detaljna razmena mišljenja u kontekstu unutarukrajinske krize i situacije oko osiguravanja dugoročnih pravnih garancija bezbednosti Rusije, navodi se u saopštenju.
Putin je u razgovoru sa Džonsonom istakao nespremnost NATO-a da adekvatno odgovori na rusku zabrinutost.
-Istaknuta je nespremnost NATO-a da adekvatno odgovori na opravdanu rusku zabrinutost, krijući se iza pozivanja na takozvanu politiku "otvorenih vrata" Alijanse, koja je u suprotnosti sa fundamentalnim principima nedeljivosti bezbednosti, navodi se u saopštenju.
Ruski lider je skrenuo pažnju Džonsonu da Kijev hronično sabotira Minske sporazume.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO- KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
KIJEV DEMONSTRIRA MOĆ? Ukrajinski „Uragani“ uvežbavaju ratna dejstva blizu Krima (VIDEO)
02. 02. 2022. u 18:44
BERLIN O NUKLEARNOJ STRATEGIJI NATO: Ostaje na snazi sve dok Rusija ima to oružje
02. 02. 2022. u 17:55
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)