ODGOVOR BIVŠEG PREDSEDNIKA TRAMPA: Bajden je totalno podbacio
BIVŠI predsednik SAD Donald Tramp danas je odgovorio predsedniku Amerike Džozefu Bajdenu povodom godišnjice nereda na Kapitolu, kada su Trampove pristalice upale u Kongres i kad je poginulo pet osoba.
Foto: Tanjug/AP
- Ovo političko pozorište je samo skretanje pažnje sa činjenice da je Bajden totalno podbacio - rekao je Tramp, prenosi list "Hil".
List navodi i da je Bajden indirektno optužio Trampa za pobunu aludirajući nekoliko puta na bivšeg predsednika, ali nijednom nije pomenuo njegovo ime.
Tramp je ponovio da su izbori 2020. godine pokradeni, te a Odbor Predstavničkog doma koji istražuje nerede od 6. januara upitao je zašto nije razgovarao o "nameštenim predsedničkim izborima 2020"
- To je zato što nemaju odgovore ili opravdanje za ono što se desilo. Izvukli su se sa nečim i sada vode našu zemlju ka uništenju. Oni žele da se svaki razgovor o izborima izbegne - poručio je Tramp.
Bajden je nešto ranije povodom godišnjice napada na Kongres nazvao Trampa "poraženim bivšim predsednikom".
- On nije samo bivši predsednik, on je na to i poraženi bivši predsednik. Porazilo ga je sedam miliona glasova Amerikanaca na slobodnim i poštenim izborima. Ne postoje nikakvi dokazi da su rezultati bili namešteni - poručio je Bajden.
BONUS VIDEO:
Ko je trovao najvećeg Putinovog protivnika?
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)