UVODI SE OBAVEZNA VAKCINACIJA ZDRAVSTVENIH RADNIKA? Francuske vlasti čine sve kako bi sprečile četvrti talas epidemije
POSLE jednodnevnog porasta broja pacijenata, u Francuskoj je ponovo nastavljen trend višenedeljnog opadanja broja ljudi na hospitalizaciji. U ponedeljak ih je bilo manje 107 u odnosu na nedelju, a ukupno 7.806.
Foto AP
Na reanimaciji, broj je smanjen za 27, na 1.077.
Za 24 sata od kovida je preminulo 36 osoba.
Prvu dozu vakcine primilo je 34,5 miliona ljudi.
Vlasti ističu da je vakcinisanje jedini način da se ublaži predstojeći četvrti talas pandemije koji ovde predviđaju već krajem jula, zbog širenja soja delta.
Vlada je već započela konsutlacije sa predstavnicima političkih stranaka u vezi s mogućnošću da se vakcinisanje propiše kao obavezno za medicinske radnike.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)