OHRABRUJUĆI REZULTATI STUDIJE: Ruska vakcina je efikasna protiv brazilskog soja korone
RUSKA vakcina "sputnjik v" veoma je efikasna protiv agresivnog brazilskog soja virusa korona, saopštio je ruski Fond za direktna ulaganja (RDIF).
Foto: EPA
Ovaj soj pod nazivom P1 proširio se celom Latinskom Amerikom i odgovoran je za širenje epidemije u Brazilu.
Naučnici u Brazilu su utvrdili da mutacije ove varijane mogu da budu otporne na antitela, što je izazvalo međunarodnu zabrinutost u vezi sa efikasnošću vakcina.
Međutim, studija sprovedena u Argentini, utvrdila je snažan odgovor imuniteta protiv ovog soja kod ljudi koji su primili "sputnjik v".
Prema ovoj studiji, kod 85,5 odsto pojedinaca došlo je do razvoja antitela protiv ovog soja virusa korona, 14 dana nakon prve doze. Ta stopa došla je do skoro 100 odsto nakon 42 dana, posle dve doze.
Preporučujemo
STIŽE SUPSTANCA IZ RUSIJE: Prve doze "Sputnjika Ve" sa Torlaka već za 15 do 20 dana
20. 05. 2021. u 09:56
SAN MARINO POBEDIO KORONU: Evo ko je zaslužan za pobedu nad opakim virusom
10. 05. 2021. u 16:56
PROFIT VAŽNIJI OD KVALITETA: Ruski stručnjaci o “pobedi” vakcine Moderna u SAD
07. 05. 2021. u 07:00 >> 22:57
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)