PREMIJERA „GDE SMO ONO STALI“
IZ niškog Narodnog pozorišta najavljuju da će se premijera predstave ,,Gde smo ono stali” po tekstu Marjana Todorovića ( u režiji Nenada Todorovića) održati 27.marta.
Foto: Depositphotos
U predstavi igraju Stefan Mladenović, Aleksandar Marinković, Jasminka Hodžić, Maja Banković, Katarina Mitić Pavlović, Zorica Damjanović, Natalija Jović i Marko Radojević. Scenografiju i kostimografiju popisuje Katarina Filipović, a za scenski pokret bio je zadužen Miodrag Krčmarik. Kompozitor je Bratislav Zlatković.
„Gde smo ono stali“, na žalost, jedan duži period više uopšte nije pitanje, već samo usputna konstatacija. Kao kad čovek u nekom iznošenju sopstvenog mišljenja i stava na trenutak zablokira, pa između onoga što je počeo i onoga kuda je namerio, iskoristi poštapalicu, „ovaaaj… šta sam hteo da kažem “, dok se zapravo ne sabere u koordinantnom sistemu sopstvene konfuzije, pa „kao“ nastavi dalje. A ustvari je tu negde usput potpuno izgubio suštinu započete priče i nenamerno zalutao u to autosugestivno „kao“, koje onda nesvesno počinje da projektuje kao ličnu životnu filozofiju – ističe autor Marjan Todorović.
Preporučujemo
KNjIGE KOPICLA, BOGNARA I ĐILASOVE: U užem izboru za nagradu „Dušan Vasiljev“
17. 03. 2026. u 19:39
NOVOSTI VAS VODE U TEATAR VUK: Pogledajte predstavu “Ludi od ljubavi“
16. 03. 2026. u 11:50
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)