SRPSKA LIGA: Zabraniti emitovanje propagandnog filma Mila Đukanovića
ALEKSANDAR Đurđev, predsednik Srpske lige se oglasio povodom propagandnog filma "Svjedok Božije ljubavi". Izjavu prenosimo u celosti:
Foto: Medija centar Beograd
- Država Srbija i nadležno Ministarstvo kulture, mora pod hitno da zaustavi dodatno širenje antisrpske histerije i promovisanje ideja, sada već bivšeg, režima Mila Đukanovića, posredstvom propagandnog filma televizije Crne Gore, pod nazivom ''Svjedok Božije ljubavi'', u kome otvoreno ponižava i vređa Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i crnogorsko-primorskog mitropolita Amfilohija, tako što će zabraniti njegovo prikazivanje na regionalnom festivalu televizijskih minijatura ''Pres vitez'' i tako odbraniti čast naše zemlje i kompletnog srpskog naroda - izjavio je Aleksandar Đurđev, predsednik Srpske lige (SL).
- Nedopsutivo je da dozvolimo da Đukanovićevi propagandisti, uopšte i učestvuju na pomenutom Festivalu, i da u Srbiji, naočigled naših građana vređaju SPC, njeno sveštenstvo i iskrenu borbu Srba u Crnoj Gori, ali i svih ostalih vernika Srpske pravoslavne crkve koji su branili svetinje i slobodu veroispovesti koju ime je uskratio taj isti Milo Đukanović – ističe Đurđev, dodajući da je očigledno da odlazeći crnogorski režim ne želi da se pomiri sa trenutnom političkom situacijom i da čini sve da nastavi sa kampanjom poniživanja srpskog naroda i Crkve.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)