"LOLA" LJILJANI STJEPANOVIĆ: Prva dobitnica nagrade za životno delo

Vukica STRUGAR

23. 12. 2024. u 15:53

GLUMICA Ljiljana Stjepanović prva je dobitnica nagrade za životno delo "Radivoje Lola Đukić", koju je ove godine ustanovilo Pozorište na Terazijama - povodom svog 75. rođendana.

ЛОЛА ЉИЉАНИ СТЈЕПАНОВИЋ: Прва добитница награде за животно дело

foto D. Tonković

Novo priznanje namenjeno je umetnicima koji svojim delovanjem, radom i upečatljivošću trajno doprine umetničkom razvoju i pozicioniranju Pozorišta na Terazijama na kulturnoj mapi Srbije,a dodeljivaće se svake treće godine.

Ljiljana Stjepanović (72) godinama je nosila repertoar na Terazijama, igrala je i u serijama "Srećni ljudi", "Porodično blago", "Ljubav, navika, panika", "Selo gori a baba se češlja", kao i brojnim filmovima i predstavama.

Dobitnica je Nagrade "Žanka Stokić" za izuzetan doprinos srpskoj filmskoj, televizijskoj i pozorišnoj umetnosti (2013) i Nušićeve nagrade za životno delo glumcu komičaru (2009).

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Addiko Bank Srbija ostvarila rekordne rezultate i sprovela sveobuhvatnu transformaciju poslovanja