ŠERIDAN OTVARA SMOTRU: Ugledni gosti i bogat program Beogradskog irskog festivala

BEOGRADSKI irski festival će od 8. do 18. marta, tokom Nedelje Svetog Patrika, u Beograd doneti bogatu selekciju irskih filmova, nagrađivanu pozorišnu predstavu, izložbu fotografija i brojne druge programe.

ШЕРИДАН ОТВАРА СМОТРУ: Угледни гости и богат програм Београдског ирског фестивала

EPA

Dvanaesto izdanje Beogradskog irskog festivala otvoriće čuveni reditelj Džim Šeridan, koga znamo po legendarnim filmovima "U ime oca" i "Moje levo stopalo".

U sklopu festivala irske kulture, pred našom publikom će se naći i neobični dokumentarac irskog reditelja Frenka Šuldisa "Čovek koji je želeo da leti", koji prati priču Bobija Kuta čiji je san da poleti, sniman je pet godina i ovenčan sa više od 20 nagrada.

Ovaj topao film o osamdesetogodišnjaku koji čezne da ostvari svoj životni san, ne odustajući pred preprekama, i njegovom odnosu sa bratom i okolinom biće premijerno prikazan srpskoj publici 15. marta u Jugoslovenskoj kinoteci u Kosovskoj 11, sa početkom u 18 sati.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

Delta Real Estate lider zelene gradnje u Srbiji