“KAVEZ ZA PTICE“ DRAMA POBEDNICA: Mladi dramski pisac Nikola Stanišić pobednik Sterijinog konkursa

DRAMSKI pisac Nikola Stanišić iz Vršca,student druge godine dramaturgije na Akademiji umjetnosti u Banjaluci, pobednik je Konkursa Sterijinog pozorja za originalni domaći dramski tekst.

“КАВЕЗ ЗА ПТИЦЕ“  ДРАМА ПОБЕДНИЦА: Млади драмски писац Никола Станишић победник Стеријиног конкурса

Sterijino pozorje

Stanišićeva drama „Kavez za ptice“ prijavljena je na konkurs pod šifrom Vogelkop a žiri u sastavu: Dušan Petrović (predsednik), Jelena Kajgo i Nebojša Lapčević, jednoglasno je odlučio da je reč o najkvalitetnijem tekstu. Laureatu će nagrada biti 29. marta na Dan Sterijinog pozorja.

Stanišić (27)je svoje prvo prozno delo „Uzurpatori“ pre dve godine objavio u IK„Nova POETIKA“. Krajem te godine, njegova bajka „Divljaštvo princa Oriona“ uvrštena je u antologiju „Sovremeni avtorski bajki“ u izdanju „Feniksa“ iz Skoplja.

Prošle godine ovaj autor je bio jedan od izabranih dramaturga na radionici „Banat u Evropi“ koju je organizovalo Narodno pozorište „Mihaj Eminesku“ Temišvar.Predstava se izvodi u tri evropska pozorišta: Narodno pozorište „Mihaj Eminesku“ Temišvar, Narodno pozorište Segedin i Narodno pozorište „Sterija“.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

LEKARI MU SE BORE ZA ŽIVOT! Andrija Bajić kritično, žena se oglasila - hitno prebačen za Beograd