UZIMALI VOZILA OD AGENCIJA ZA IZNAJMLJIVANJE, PA IH PRODAVALI: Policija privela osam pripadnika kriminalne grupe
PO nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, u saradnji sa Upravom kriminalističke policije, Službom za borbu protiv organizovanog kriminala, Odeljenjem za suzbijanje organizovanog opšteg kriminala i sa policijskim službenicima Savezne Republike Nemačke, na području Srbije uhapšeni su pripadnici organizovane kriminalne grupe koja se, kako se sumnja, od juna do oktobra 2024. godine bavila prevarama i prikrivanjem.
Foto: Printskrin
Srbiju, prepravljala identifikacione oznake na vozilima, a
zatim ova vozila cela ili u delovima prodavala zainteresovanima na teritoriji Srbije - navodi se u saopštenju JTOK.
Kako se ističe uhapšeni su V. R., B. J., D. H., Ž. D., M. M., I. J. i C. M., dok se deveti osumnjičeni M. S., koji je ujedno, prema tvrdnjama Tužilaštva i oranizator, nalazi na
izdržavanju kazne po pravnosnažnoj presudi za ranije izvršeno
krivično delo.
Pretresi su u toku.
Svi osumnjičeni će uz krivičnu prijavu biti sprovedeni u Javno tužilaštvo za
organizovani kriminal gde će biti saslušani.
Preporučujemo
ŠEF OVK OSTAJE IZA REŠETAKA: Sud u Hagu odbacio zahtev Veseljija za puštanje na slobodu
22. 12. 2025. u 21:52
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)