GLOBALNI IT KVAR POKAZAO: Svet u strašnoj zavisnosti od SAD, Rusija imuna na haos
GLOBALNI tehnološki kvar sistema pokazao je opasnost od zavisnosti od SAD, a Rusija, koja je pod sankcijama, izbegla je haos, izjavio je francuski političar, lider partije „Patriote“ Florijan Filipo.
Foto: Tanjug/AP
-Globalni kvar u radu 'Majkrosofta' izaziva globalni haos: aerodromi, železničke stanice, berze, banke, televizije, internet. Sve je na udaru! Iz Japana u Indiju preko Francuske, Australije, SAD i tako dalje. Naša zavisnost od centralizovanog američkog sistema, od te kompanije koju je osnovao Bil Gejts, je smrtonosna i u suprotnosti je sa svim principima nezavisnosti, bezbednosti i suvereniteta. Zahvaljujući međunarodnim sankcijama Rusija je izbegla haos koji je izazvao globalni kvar u radu 'Majkrosofta'. Pravi preokret: oni koji misle da su jaki su najslabiji, napisao je Filipo na mreži „Iks“.
U međuvremenu se oglasila ruska državna korporacija „Rosteh“.
-Kompjuterski kvar koji je pogodio ceo svet još jednom je dokazao da je ispravna totalna uvozna supstitucija softvera u Rusiji. Od prošle godine 100 odsto ruskih avio-kompanija je prešlo na ruski softver, ne zavise od stranog softvera i danas su nastavile sa letovima bez problema, saopštio je „Rosteh“.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)