Banca Intesa ponela priznanje „Prijatelj porodice 2023“
Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju i PKS nagradili su kompanije koje na najbolji način usklađuju poslovne i porodične obaveze zaposlenih.
Foto: Promo
Banca Intesa, članica međunarodne bankarske grupacije Intesa Sanpaolo, osvojila je nagradu „Prijatelj porodice 2023“ u kategoriji velikih privrednih društava, koju dodeljuju Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju i Privredna komora Srbije (PKS).
Priznanje je ukazano na osnovu niza programa i projekata koje Banca Intesa sprovodi sa ciljem unapređenja dobrobiti zaposlenih i njihovih porodica, uključujući fleksibilno radno vreme, paket zdravstvenih benefita, podršku roditeljima tek rođenih beba, kao i brojne inicijative posvećene zdravim navikama, te fizičkom, psihološkom i emocionalnom blagostanju zaposlenih. Pored toga, banka za decu zaposlenih obezbeđuje stipendijske programe, mogućnost školovanja u inostranstvu, kao i besplatno pohađanje sportskih kampova i naprednih kurseva.
Foto: Promo
„U vremenu u kome spremnost kompanije da omogući zaposlenima što veći balans između poslovnih i porodičnih obaveza presudno utiče na njenu sposobnost da privuče i zadrži kvalitetan kadar, ovo priznanje za nas ima poseban značaj. Prepoznajući važnost povezivanja rada i roditeljstva, gradimo korporativnu kulturu koja podržava porodicu, otvorena je za potrebe zaposlenih i pruža im mogućnost da uspostave zdravu i održivu ravnotežu između profesionalnog i porodičnog života kao osnovnog preduslova poslovnog uspeha i lične ispunjenosti i sreće“, izjavila je na svečanoj dodeli nagrada Ivana Todorović, direktorka Sektora za ljudske resurse i organizaciju Banca Intesa.
Za nagradu „Prijatelj porodice 2023“ prijavile su se 24 kompanije – 11 velikih preduzeća, 11 malih i srednjih, kao i dva javna preduzeća. Javno glasanje trajalo je od 19. jula do 15. avgusta na zvaničnom sajtu projekta, dok je o pobednicima odlučivao stručni žiri, javnost, kao i zaposleni u kompanijama.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)