ZALIHE ČEKAJU U HLADNJAČAMA: Srpski otkupljivači malina imaju velike količine neprodate robe
OTKUPLjIVAČI malina u Srbiji i dalje kubure sa velikim zalihama.
Foto N. Janković
Iako je nova sezona na pragu i dalje je aktuelna tema prošlogodišnja berba. Proizvođači nisu isplaćeni, a maline nisu prodate.
Kako nam je ispričao Božo Joković iz Agro eko voće Arilje, sada moratorijum na kredite imaju velike is rednje hladnjače. Veliki problem je otkup sveže maline iz 2022. godine, zbog čega su tražili i pomoć države.
- Grupacija Naše voće Srbija okupila je dobre domaćine, zadruge i male hladnjače koje se tim poslom bave porodično, a ujedno su i veliki proizvođači i malina njihovih kooperanata i zadrugara nije plasirana - kazao je Joković. - Vreme ističe i sada već uveliko razmišljamo o tome koje ćemo poteze povući, kako ne bi došli u situaciju da u sezonu uđu i istu grešku ponove opet. Onaj ko je napravio probleme ne može ih rešiti. Dalje obaranje cene maline ne ide nikome u korist.
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)