USKORO KREĆE IZVOZ JAGNJETINE, JUNETINE I MLEKA: Predstavnici Ministarstva poljoprivrede u Dubaiju
TOKOM osme nedelje Ekspo 2020 posvećenoj hrani i poljoprivredi, u Dubaiju borave predstavnici Ministarstva poljoprivrede.
Foto: Aleksa Stanković
Prema rečima savetnika u ovom ministarstvu, Gorana Đakovića, odobren je i uskoro kreće izvoz jagnjetine, junetine i mleka iz Srbije.
Kako kaže, sada je na srpskim preduzećima da naprave ponudu.
Goran Đaković/Foto: Novosti
Osim toga, pregovara se za izvoz jabuka u Egipat, nastavlja se saradnja sa Indijom i za druge voćarske proizvode, a sa Kinezima razgovara u vezi sa njihovim velikom investicijom za preradu kukuruza - rekao je Đaković.
Inače danas je stigla najbrojnija delegacija iz Srbije od početka izložbe Ekspo Dubai 2020. Na osmoj tematskoj nedelji posvećenoj hrani i poljoprivrednim proizvodima, predstaviće se 300 proizvođača Srbije.
Predstavnici srpskog haba su ih danas primili i poželeli sreću u sklapanju posla.
BONUS VIDEO: POPOVIĆ IZ DUBAIJA - Početak izgradnje Centra za nuklearne tehnologije u Srbiji do kraja godine
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (3)