U SRBIJI 30.290 MILIONERA: Prebrojane prijave za godišnji porez na dohodak
PORESKA uprava Republike Srbije je primila ukupno 30.290 prijava za utvrđivanje godišnjeg poreza na dohodak građana za 2020. godinu.
Novosti
Obavezu prijavljivanja godišnjeg poreza na dohodak imali su građani koji su u 2020. godini ostvarili dohodak veći od 2.987.424 dinara, odnosno veći od trostruke prosečne godišnje zarade po zaposlenom isplaćene u Republici Srbiji u toj godini, prema podacima Republičkog zavoda za statistiku.
Poreske prijave se podnose u papirnom i u elektronskom obliku. Elektronskim putem, preko portala Poreske uprave, primljeno je 41% prijava. Najviše prijava podneto je od fizičkih lica sa teritorije koju pokriva Odsek za koordinaciju poreske kontrole Beograd - ukupno 20.368 prijava, zatim sa teritorije koju pokriva Odsek za koordinaciju poreske kontrole Novi Sad - 6.039 prijava i teritorije koju pokriva Odsek za koordinaciju poreske kontrole Kragujevac - 2.106 prijava.
Od sto najvećih prijavljenih prihoda 65% pripada obveznicima sa teritorije koju pokriva Odsek za koordinaciju poreske kontrole Beograd (87 lica su domaći državljani, a 13 su strani državljani).
Najčešća prijavljivana zanimanja su menadžer, direktor, inženjer, ekonomista, pravnik dok je 91% prijavljenih muškog pola. Prijavljeni prihodi za prvih sto podnosilaca poreskih prijava sa najvećim iskazanim prihodima kreću se u rasponu od oko 73 do oko 1.290 miliona dinara.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
FOLKSVAGEN ZATVARA ČETIRI FABRIKE U NEMAČKOJ: U opasnosti do 100.000 radnih mesta
09. 07. 2026. u 17:25
BANKE NA OVOME "MLATE PARE": Evo kako ostvaruju rekordan prihod i dobit!
09. 07. 2026. u 17:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)