EVO KADA VAKCINA STIŽE U SRBIJU: Ministar Lončar objavio najnovije informacije
U ponedeljak ili utorak u Srbiju stižu prve doze Fajzerove vakcine.
Foto Tanjug
Biće nabavljeno nešto manje od 5000 doza, vakcinacija kreće od staračkih domova.
Prve doze Fajzerove vakcine stižu u Srbiju u ponedeljak ili utorak, kaže ministar zdravlja Zlatibor Lončar i dodaje da će u prvoj tranši stići nešto manje od 5.000 doza i da će ih primiti korisnici staračkih domova.
On je naveo da je uvozna dozvola za vakcine kompanija Fajzer i Biontek izdata juče u Agenciji za lekove i medicinska sredstva i dodao da prve doze stižu onako kako je obećano do kraja godine.
- To je ozbiljan uspeh ako se zna da samo nekoliko zemalja u Evropi i svetu može da se pohvali da će u tom periodu imati vakcine- rekao je ministar novinarima u Novom Sadu.
On se nada da će dozvolu dobiti i drugi proizvođači, te da će građani Srbije imati mogućnost da izaberu vakcinu.
Napominje da će vakcinacija biti besplatna.
Srbija je, kako kaže, među prvima dobila vakcine, jer je bila jedna od pet prvih zemalja na svetu koja je potpisala ugovor sa Fajzerom.
Preporučujemo
STIGLA PROMENA ZIMA SE VRAĆA: Vremenska prognoza za petak, 30. januar
30. 01. 2026. u 00:00
DEMANTI: GRADSKA OPŠTINA NOVI BEOGRAD NE NABAVLjA OPREMU ZA BIOMETRIJSKU ANALITIKU
29. 01. 2026. u 19:29
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (2)