U DVA DELA SRBIJE UPALJEN CRVENI METEOALARM Upozorenje RHMZ-a na snazi: Kiša već pljušti u Beogradu, očekuju se i vremenske nepogode
TOKOM jutra na području Srema, Bačke i zapadne Srbije kiša ili pljuskovi sa grmljavinom. Na teritoriji Beograda kiša slabog do umerenog intenziteta, saopšteno je rano jutros iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Foto: Profimedia
U većem delu Srbije danas će biti pretežno oblačno i nestabilno vreme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Pljusak u Beogradu je počeo nešto pre sedam sati.
U centralnim, istočnim i južnim predelima lokalno se očekuju i kratkotrajne vremenske nepogode - velika količina padavina za kratko vreme, grad i jak i olujni vetar u zoni najintenzivnijih pljuskova.
Duvaće vetar u većem delu slab zapadni i severozapadni, samo u južnim krajevima slab i umeren, u planinskim predelima povremeno i jak jugozapadni, uveče u slabljenju i skretanju na severozapadni pravac. Najniža temperatura biće od 14 do 19, a najviša od 21 na severozapadu i zapadu do 30 stepeni na jugu i jugoistoku Srbije.
U Beogradu će biti pretežno oblačno i nestabilno vreme, posle podne i uveče sa pljuskovima i grmljavinom. Najniža temperatura biće oko 17, a najviša oko 24 stepena.
Do petka nestabilno
- Do sutra se očekuje promenljivo i nestabilno, mestimično sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom koji danas lokalno mogu biti i izraženiji sa velikom količinom padavina za kratko vreme, pojavom grada i sa jakim i olujnim vetrom u zoni najjačih pljuskova - najavio je RHMZ.
Upozorenje na grmljavinske nepogode
- Danas veoma nestabilno sa pljuskovima, grmljavinom, lokalno velikom količinom padavina za kratko vreme, gradom i jakim i olujnim vetrom u zoni najintenzivnijih pljuskova. Tačnu lokaciju stvaranja, premeštanja i jačine samih nepogoda je unapred teško odrediti. Za konkretne lokacije izdavaćemo hitna upozorenja jedan do dva časa unapred - navodi se u upozorenju RHMZ-a.
Upaljen crveni meteoalarm
U istočnoj i jugoistočnoj Srbiji danas je na snazi crveni meteoalarm zbog grmljavine, na snazi je i narandžasto upozorenje zbog kiše. Ovo crveno upozorenje znači da je vreme vrlo opasno: Prognozirane su naročito opasne vremenske pojave, a takvog su intenziteta da mogu prouzrokovati veliku materijalnu štetu i biti veoma opasne po bezbednost ljudi i životinja. Treba se često informisati o detaljima očekivanih meteoroloških uslova i rizika. Slediti naredbe i savete nadležnih državnih službi.
Meteoalarm nije upaljen danas samo na području Bačke.
BONUS VIDEO: Stravično nevreme u Beogradu - Munje paraju nebo
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)