DA LI ĆEMO I DALJE MOĆI DA PUTUJEMO "NORMALNO"? EU danas odlučuje da li će ukloniti Srbiju sa zelene liste
AMBASADORI država EU danas odlučuju o tome hoće li Srbija i još pet zemalja biti uklonjene sa zelene liste epidemijski bezbednih zemalja.
Foto M. Anđela
Ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić kaže da ćemo moći da putujemo pod znacima navoda normalno u odnosu na kovid situaciju.
- Svi znamo da je neophodno ili da ste vakcinisani ili negativan pi-si-ar test. Zdravstvena situacija u Srbiji se alarmantno pogoršava i to će sigurno uticati na odluke koje će danas biti donesene - navela je Matićeva.
Prema njenim rečima, Češka je već stavila Srbiju na crvenu listu i oni sada zahtevaju za nevakcinisane građane Srbije pored pi-si-ar testa i karantin.
- Mnogo je značilo da smo bili na zelenoj listi za putovanja za naše građane, činjenica je da ćemo verovatno da se vratimo na crvenu listu i to će otežati putovanja, vakcine koje priznaju u EU biće prihvaćene, za ostale će biti potrebni pi-si-ar testovi, možda će neke zemlje zahtevati i karantin, sve zavisi od države do države - naglasila je ministarka i apelovala na građane da pre putovanja u određenu zemlju provere koji su uslovi za ulazak, jer se oni menjaju iz dana u dan.
Bonus video: IDEJA ZA LETNjI IZLET: Kako da otputujete 150 godina u prošlost? Odgovor je u Struganiku
(RTS)
Preporučujemo
DOBRE VESTI ZA TURISTE IZ SRBIJE: Turska uvela nova pravila za ulazak u zemlju
07. 09. 2021. u 15:56
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)