HLADNI FRONT, PA TROPSKE VRUĆINE, A EVO ŠTA ONDA SLEDI: Najnovija prognoza meteorologa Đorđa Đurića
METEOROLOG Đorđe Đurić objavio je svoju najnoviju dugoročnu vremensku prognozu za Srbiju.
Foto: Depositphotos/Jutjub/Happy Tv
- Hladni front doneo osveženje i pad temperature za 10 do 15 stepeni. Narednih dana vreme u skladu sa kalendarom i veoma prijatno, uz sveža jutra, a od nedelje ponovo preko 35°C.
Prethodnih dana temperature u Srbiji dostizale su i 39°C. Jučerašnji hladni front doneo je pad temperature za 10 do 15 stepeni.
Danas uživmo u veoma prijatnom vremenu, uz pojačan severozapadni vetar. Maksimalna temperatura biće danas od 23 do 29°C, u Beogradu do 25°C.
Veoma prijatno vreme očekuje se i tokom četvrtka i petka. Jutra će biti relativna sveža, uz minimalnu temperaturu od 10 do 16°C. Maksimalna dnevna u četvrtak od 24 do 28°C, u Beogradu do 26°C, a u petak od 26 do 30°C, u Beogradu do 28°C. Posle dužeg vremena sveže jutro očekuje se i u Beogradu, pa se u četvrtak ujutro očekuje 14°C. Inače, temperature koje su četvrtak i petak očekuju u Srbiji, ujedno su i prosečne maksimalne temperature za ovo doba godine.
Narednih dana prijatne temperature biće i posledica severnog strujanja. Već tokom vikenda se očekuje promena sinoptičke situacije, pa se u subotu u većem delu Srbije očekuje maksimalna temperatura oko 30°C.
U nedelju još toplije, uz makasinmalne temperature od 32 do 36°C. Početkom sledeće sedmice još toplije, a zbog jugozapadnog visinskog strujanja, maksimalna temperatura biće u mnogim predelima i u Beogradu preko 35°C, ponegde i do 39°C.
Prema trenutnim proračunima, pad temperature i osveženje se očekuje oko 26-27. avgusta.
Kada su padavine u pitanju, nastavlja se veoma sušni period, a padavina nema na vidiku ni narednih 7 dana, osim danas posle podne i to tek ponegde, uz veoma male količine. Jučerašnji hladni front takođe je samo tek ponegde doneo ređu pojavu pljuskova sa grmljavinom, uključujići i Beograd. Poslednje obilne padavine u Srbiji i u Beogradu su zabeležene sredinom jula i zahvaljujući tim padavinama ublažena je suša ovog leta, iako se već mesec dana beleži ozbiljan deficit padavina.
Preporučujemo
DOKTOR TIODOROVIĆ UPOZORAVA: Mladić od 22 godine umro od korone - nije bio vakcinisan!
18. 08. 2021. u 09:56
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (1)