UMRLO 11 PACIJENATA, INFICIRANO JOŠ 563: U Crnoj Gori raste broj umrlih i zaraženih virusom korona
SVE crnji bilans pandemije koronavirsa u Crnoj Gori, gde su laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su tokom jučerašnjeg dana završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1.938 uzoraka na korona virus.
Foto: Novosti
Ukupno su dijagnostikovana 563 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.
- Od jučerašnjeg preseka Institutu je prijavljeno 11 smrtnih ishoda povezanih sa COVID-19 i to kod pacijenata iz Podgorice (5), Ulcinja (2), Budve (1), Cetinja (1), Herceg Novog (1) i Žabljaka (1), od kojih je najmlađi imao 43, a najstariji 90 godina starosti. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom u Crnoj Gori od početka pandemije je 880. Do 15:00 časova prijavljen je oporavak kod 351 pacijenta. Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID-19 u Crnoj Gori iznosi 8.638. Od početka epidemije ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 68.004 - saopšteno je iz Insitituta za javno zdravlje Crne Gore.
Novooboeli su iz:
Podgorica 208
Budva 80
Nikšić 68
Herceg Novi 39
Tivat 26
Ulcinj 23
Bar 22
Bijelo Polje 19
Cetinje 17
Kotor 13
Berane 12
Pljevlja 11
Danilovgrad 6
Kolašin 5
Plužine 5
Tuzi 3
Mojkovac 2
Plav 2
Rožaje 1
Andrijevica 1
Preporučujemo
BEZ POŠTOVANjA MERA NI VAKCINA NEĆE POMOĆI: Još 30 obolelih od korone u Herceg Novom
11. 02. 2021. u 17:08
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)