OTVOREN PUT LUBNICE-JEZERINE: Bolja veza juga sa severom Crne Gore
POSLE duže od sedam godina gradnje, put između Lubnica u opštini Berane i Jezerina na području Kolašina, koji će umesto predviđenih oko 35 miliona, građane Crne Gore koštati više od 56 miliona evra, konačno je danas otvoren za saobraćaj, doduše u probnom režimu od sedam do 18 sati.
Vlada CG
- Put dug 15 kilometara i tunel Klisura od 2,8 kilometara, koji su od danas probno otvoreni za saobraćaj, neki su od projekata kojima se sever povezuje s ostatkom Crne Gore, što je prioritet Vlade - saopštio je premijer Milojko Spajić.
Premijer je sa saradnicima i čelnicima opština Berane i Kolašin prisustovao puštanju puta u saobraćaj.
- Veliko je zadovoljstvo da ovaj dugoiščekivani projekat danas puštamo u probni rad. Pristupni putevi lokalni nisu na zavidnom nivou, međutim, radićemo na tome narednih meseci. Najbitnije je da je put od Berana i vasojevićkog kraja prema ostatku Crne Gore, odnosno Podgorici, skraćen 30 do 40 minuta. To je velika i jako bitna vest za ovaj kraj. Infrastrukturno povezivanje severa jedna je od najbitnijih tema aktuelne Vlade. Svi programi Vlade, uključujući Evropa sad 2, zavise od takvih poteza. Izuzetno smo zahvalni i našim prijateljima iz Međunarodne banke za obnovu i razvoj (IBRD). Jedan veliki projekat koji će otvoriti severoistok Crne Gore za mnogo bolju povezanost je auto-put Mateševo - Andrijevica - kazao je Spajić.
S obzirom na to da se radi o probnom radu, saobraćaj na putu nije dozvoljen za teretna i vozila za prevoz opasnih materija.
BONUS VIDEO - DR NOVOSTI: Kako biti emocionalno inteligentniji?
Preporučujemo
KNEŽEVIĆ I RODIĆ: Narod se 78 dana prkosno odupirao agresiji 19 članica NATO-a
24. 03. 2026. u 11:41
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)