VATROGASCI S PRAVOM NEZADOVOLJNI: Dritan nakon sastanka sa predstavnicima službe spasilaca (FOTO/VIDEO)
DA su vatrogasci sa pravom nezadovoljni poručio je premijer Dritan Abazović nakon sastanka sa predstavnicima službe spasilaca. Obećao je da će Vlada učiniti sve da se nagomilani problemi u toj službi reše.
Foto: I.D.S.
Prema rečima premijera, nekoliko je stvari koje bi trebalo rešiti što pre, to su stvari koje su akutne i koje su proizvod javašluka.
- Prva stvar koju moramo da menjamo su zakonska rešenja i to na način koji će potvrditi vaš status i omogućiti veći stepen - kazao je Abazović.
Kako je naveo, na sastanku je bilo reči o nekoliko mogućih modela, ali će vatrogasna služba konačni predlog morati da usaglasi sa nadležnim institucijama.
- Nakon toga, uputite inicijativu i Vlada će delovati promtno - rekao je premijer.
Premijer je vatrogascima obećao i veći koeficijent od naredne godine, te naknade za one vatrogasce koji su učestvovali u gašenju požara minulog leta.
Spiskovi su spremni i na njemu se nalaze svi koji su učestvovali, ne samo vatrogasci, već svi dobrovoljci.
Ishodom sastanka zadovoljan je i predsednik strukovnog sindikata Goran Tripković, koji je kazao da veruje da će se predano raditi kako bi se što pre donelo zakonsko rešenje kojim će poboljšati svoj status. Ističe, spremni su da aktivno učestvuju u radnim grupama koje će raditi na pripremi tog akta.
Zadovoljan je i što će njegove kolege i on imati veći koeficijent.
Preporučujemo
DRITAN PREUZEO DIPLOMATIJU, ADžIĆ ODBRANU: Raško i Ranko su i zvanično prošlost
26. 10. 2022. u 10:17
VERICA MARAŠ NAPUSTILA ISTRAŽNI ZATVOR: Istekao joj dvomesečni pritvor
25. 10. 2022. u 17:12
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)