СУДБИНА ЈЕ У ТУЂИМ РУКАМА: Легенда Партизана јури победу у "вечитом дербију" и нада се киксу лидера

В.Д.

07. 06. 2023. у 08:47

У последњем колу бугарског шампионата очекује нас велики дерби престонице

СУДБИНА ЈЕ У ТУЂИМ РУКАМА: Легенда Партизана јури победу у вечитом дербију и нада се киксу лидера

Прави спектакл очекује нас од 17.45 када ће се на "Виваком арени" у Софији одиграти "вечити дерби" између Левског и ЦСКА.

Судар два најтрофејнија клуба у Бугарској може да реши питање шампиона и последњег путника у квалификације за Лигу конференција, али обе екипе ће ослушкивати и резултат меча између Черно Мореа и Лудогореца као и још једне утакмице која се игра у Софији где ће снаге одмерити ЦСКА 1948 и Локомотива Пловдив.

Домаћи Левски је у првенству освојио 61 бод и тренутно се налази на четвртој позицији која води у разигравање за пласман у Лигу конференција. Победом на овом мечу уз пораз трећепласираног ЦСКА 1948, пулени тренера Топузакова би могли да се попну на треће место и тако директно обезбеде пласман у квалификације за Лигу конференција без разигравања са првопласираном екипом из групе која се бори за бараж против четвртопласиране екипе у шампионској групи.

Данашњи гост екипа ЦСКА, коју са клупе предводи легенда Партизана Саша Илић, имала је све у својим рукама и предност од једног бода у односу на Лудогорец. У претходном колу у градском дербију против имењака ЦСКА 1948 су одиграли само 1:1 и тако изгубили лидерску позицију коју су држали пре тог меча.

Илићеви изабраници су повели са 1:0 голом репрезентативца Луксембурга Енеса Махмутовића у 44. минуту, али је Педрињо поравнао резултат у 4. минуту надокнаде првог полувремена.

Друго полувреме је донело прави рат на терену, а у прилог томе говори и чак 11 жутих картона. ЦСКА је имао велику прилику у 12. минуту судијске надокнаде да направи огроман корак ка титули првака, али је Иван Турицов био непрецизан са беле тачке и меч је завршен без победника.

Услов да се Саша Илић окити првим трофејом у тренерској каријери је да његов тим упише три бода у "вечитом дербију", али уз то мораће и да се надају киксу Лудогореца на гостовању у Варни, екипи Черно Мореа која у последње коло улази потпуно растерећено, без шанси за пласман у европске квалификације.

ЦСКА се не може похвалити добрим резултатима против Левског у последње време. У првом овосезонском дуелу на овом стадиону видели смо тријумф домаће екипе од 2:0, док је средином априла меч завршен без голова.

Очекујемо тврд дерби у коме благу предност дајемо екипи ЦСКА јер нада да се прекине једанаестогодишња доминација екипе Лудогореца још постоји.

НАШ ТИП: X2&0-3 (квота 1,73)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34