Н.П.

05. 04. 2023. у 09:17 >> 09:18

ФУДБАЛЕРИ Партизана дочекују Вождовац у оквиру 29. кола Суперлиге Србије.

СВИ КРЕДИТИ СУ ОДАВНО ПОТРОШЕНИ! Три бода императив за црно-беле

''Црно-бели'' су у катастрофалној форми, везали су два узастопна пораза у шампионату од Радника и Војводине идентичним резултатом 2:1. У мечу који је одигран на стадиону "Карађорђе", Новосађани су дошли до тријумфа головима бивших првотимаца Партизана, Филипа Малбашића у 53. и Немање Николића у 84. минуту. Једини погодак за тим из Хумске постигао је Данило Пантић у 90. минуту сусрета из слободног ударца.

Изабраници Игора Дуљаја су пали на четврто место на табели са 54 освојена бода, четири мање од другопласираног ТСЦ-а! У данашњем окршају парни ваљак ће бити лишен услуга Кристијана Белића, Андрије Павловића и Хамиду Траореа.

Екипа Вождовца такође пружа слабе партије, фудбалери са Душановца улазе у дуел после два везана пораза у шампионату. Последњи у прошлом колу пред својим навијачима на "крову" од Јавора минималним резултатом. Гол одлуке за Ивањичане постигао је Радивој Босић у 59. минуту меча, када се нашао на правом месту после продора Нормана Кембела.

Мимо поготка најзанимљивији детаљи утакмице били су погођена статива гостију у петом, и дефанзивца домаћих Филипа Дамјановића у седмом минуту меча.

Клуб са Душановца тренутно заузима седму позицију Суперлиге Србије са 39 прикупљених бодова и гол-разликом 23:38. Тренер гостију Никола Пуача нема проблема са повређеним играчима и очекује се да "змајеви" у најјачем саставу изађу на мегдан у Хумској.

Тим Вождовца обично игра у формацији 4-2-3-1 где велики посао на средини терена одрађује дефанзивни везиста и капитен гостију Марко Ивезић.

Парни ваљак је савладао данашњег ривала на минулих седам међусобних дуела, а да није примио гол! Последњи пут екипе су се састале 9. октобра прошле године на "крову", где су ''црно-бели'' били убедљиви резултатом 4:0.

Екипа Партизана просто мора да прекине црну серију, јер јој је озбиљно угрожено друге место на табели које гарантује играње у квалификацијама за Лигу шампиона следеће сезоне.

Црно-бели су свакако фаворити, међутим, то морају коначно да потврде на терену пред својим незадовољним "гробарима". Данас јесте снег у престоници, међутим, квота на кец је прилично ниска и саветујемо вам да је појачате головима.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2-5 (квота 1,45)

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2023. у 19:16

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17