ЗЕЛЕНИ НАСТАВЉАЈУ ПОХОД НА ПРВУ ТИТУЛУ ПОСЛЕ 13 ГОДИНА: Арис је откинуо бодове Олимпијакосу, може ли и Панатинаикосу?

О. М.

05. 04. 2023. у 08:21

ФУДБАЛЕРИ Панатинаикоса гостују Арису у утакмици 29. кола грчке Суперлиге.

Зелени тренутно деле прву позицију са АЕК-ом, а с обзиром на то да су по додатним параметрима у предности, ако и на крају сезоне буду бодовно изједначени, окитиће се насловом шампиона Грчке, први пут од 2010. године.

А да то неће бити нимало лако видело се у прошлом колу када је Волос откинуо два бода изабраницима Ивана Јовановића, ремијем без голова.

Осим тога, АЕК није једини противкандидат Панати, титули се надају и два последња шампиона Грчке, троструки узастопни Олимпијакос и Арисов градски ривал ПАОК који је подигао трофеј 2019. године.

Арис је, уз поменути Волос, једна од две екипе које су у плеј-офу за титулу само да попуне број од шест екипа, мада су и једни и други током регуларног дела сезоне показали да су ипак за више од нијансе бољи од остатака лиге који ће такмичење наставити у плеј-ауту.

То су "црно-жути" показали и у прошлом колу када су откинули бод Олимпијакосу на ''Караискакију'' (2:2)

Панатинаикосу нису успели да откину ниједан у два овосезонска сусрета, мада су били близу и оба пута су их минуте делиле од ремија. У октобру, у првом сусрету било је 1:0 за ПАО на ''Николаидису'', а гол је постигао Спорар у другом минуту надокнаде. У реваншу у Солуну, Арис је повео а Панатинаикос брзо изједначио али је до потпуног преокрета гост стигао тек у 87. минуту. За Панатинаикос је први погодио Данијел Манчини у 36. минуту. Себастијан Паласиос је такође нашао мрежу. Једини гол Ариса постигао је Мозес Одубајо у 10. минуту.

На последњих пет међусобних сусрета Панатинаикос има више успеха и непоражен је, уз само један неодлучан меч. Арис тражи своју прву лигашку победу у сусретима између две екипе од септембра 2021.

Као домаћин, Арис ове сезоне има девет победа, два ремија и два пораза у 13 утакмица у Суперлиги. На гостовањима ове сезоне Панатинаикос има девет победа, два ремија и два пораза, последњи од Астераса 30. јануара.

На последњих десет сусрета ових екипа само два пута је пало више од два гола.

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&0-2 (квота 1,82)

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2023. у 19:16

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17