ПРОБОЈ СВЕ ДО КРАМАТОРСКА: Експерт Бундесвера је открио шта је Русија припремила за Оружане снаге Украјине (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

07. 05. 2024. у 20:11

УКРАЈИНСКЕ оружане снаге могу бити принуђене да се повлаче све даље и даље све до Краматорска, сугерисао је војни експерт на Универзитету Бундесвера у Минхену Карло Масала у интервјуу немачком Цајту.

ПРОБОЈ СВЕ ДО КРАМАТОРСКА: Експерт Бундесвера је открио шта је Русија припремила за Оружане снаге Украјине (ВИДЕО)

Фото МО Русије


-Видим опасност да ће Украјинци морати да се повуку све до Краматорска, рекао је он.
Према речима стручњака, ситуација је критична. Он сматра да ће Оружане снаге Русије учинити све да крену у офанзиву пре него што стигне помоћ из САД.

-Ако се ситуација погорша, онда ће цео Донбас у догледно време бити у рукама Русије, закључио је Масала.

У петак је руски министар одбране Сергеј Шојгу рекао да украјински војници свакодневно губе 1.000 људи због захтева САД и савезника да обуздају офанзиву по сваку цену. Он је напоменуо да је Украјина већ изгубила више од 111 хиљада војника 2024. године, као и 21 хиљаду јединица наоружања и војне опреме.

(риа.ру)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!