СРБИ НА ЛЕГЕНДАРНОМ "САН СИРУ": Највећу препреку за Милан представљаће наши репрезентативци

13. 11. 2022. у 15:51 >> 15:51

ЈОВИЋ, Миленковић и Терзић у граду моде.

СРБИ НА ЛЕГЕНДАРНОМ САН СИРУ: Највећу препреку за Милан представљаће наши репрезентативци

Фудбалери Милана непријатно су изненадили своје навијаче ремијем са Кремонезеом. "Росонери" имају чак 11 бодова мање од лидера Наполија и уколико желе да обране шампионски наслов такви киксеви не смеју да се понављају. Ипак, пулене Стефана Пиолија вечерас од 18 часова у оквиру 15. кола Серије А очекије знатно тежи задатак. На "Сан Сиро" стиже Фиорентина.

Стефано Пиоли је свесно одлучио да се коцка против Кремонезеа и да калкулише са саставом. Иако није могао да рачуна на неке одавно повређене играче попут Мењана, Салемакерса, Ибрахимовића,Флоренција, суспендоване Ернандеза и Жируа и тазе повређеног Деста, одлучио се да му на клупи почну Рафаел Леао, Раде Крунић, Шарле Де Кетеларе, Пјер Калулу... Штавише, изненадио је и променом формације. После дуго, дуго времена је заиграо са тројицом у последњој линији коју су чинили Кјер, Томори и Тшау, док су Бало Туре и Месијас дејствовали по боковима, а Ребић у шпицу са Оригијем. И погрешио!

Милан јесте кренуо агресивније али недовољно. Шансе су имали Дијаз, Ориги, Тшаи, Ребић, Месијас… Али је на голу Кремонезеа блистао млади голман Карнесеки и показао зашто је Лацио летос толико запео да га доведе. Али и каквог бисера Аталанта има на позајмицу у Кремони… Росонери нису били лоши као недавно против Торина али су се опет мучили да створе велике шансе и отворене шутеве.

Када је Ориги после десетак минута игре у другом полувремену напокон урадио нешто добро и затресао мрежу, деловало је да је Милан одблокирао утакмицу и да иде ка победи. Али ВАР је оправдано поништио гол Белгијанца због офсајда.

Пиоли је видео да је ђаво однео шалу, па су ушли Леао и Калулу уместо Оригија и Тшауа, променила се формација али је Каренесеки наставио да блиста и одбранио сјајну шансу Месијасу. Ушао је и Де Кеталаре уместо Дијаза али ништа, Милан је кикснуо на другом гостовању заредом.

Одиграла је Фиорентина добар меч против Салернитане у минулој рунди, али после првог гола, који је био дело Бонавентуре у 15. минуту никако није успевала да дође до другог којим би преломила меч. И како то обично бива, стигла је казна. Диа и Пјатек су дуплим пасом избацили одбрану "виоле" из равнотеже, није се снашао ни Никола Миленковић и гости су изједначили.

Када је видео да нема више куд, Италијано је послао на терен Јовића у финишу, а Лука је изазову одговорио на маестралан начин, голом за трећу узастопну победу Фиорентине. Поред Јовића, свих 90 минута у дреси "виоле" одиграо је Никола Миленковић, док је Алекса Терзић на терен крочио у 77.

Претходне сезоне обе екипе су славиле на свом терену у међусобним дуелима.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,55)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34