ПОПОДНЕВНИ СПЕКТАКЛ У БЕРГАМУ: Пораз од Лећеа шокирао Аталанту, "Богиња" преко Интера и Инзагија лечи ране

13. 11. 2022. у 08:26

ПРЕМИЈЕРНОГ утакмица недељног програма у Серији А.

ПОПОДНЕВНИ СПЕКТАКЛ У БЕРГАМУ: Пораз од Лећеа шокирао Аталанту, Богиња преко Интера и Инзагија лечи ране

Након два узастопна пораза фудбалери Аталанте дочекаће Интер у дерби сусрету 15. кола италијанске Серије А. "Богиња провинције" је пре само неколико недеља дисала за врат водећем Наполију, а онда се десио пораз управо од лидера на стадиону "Дијего Армандо Марадона". Поменути неуспех није забринуо Ђан Пјера Гасперинија и навијаче, међутим, јесте она шокантни од Лећеа у минулој рунди.

Није се очекивало да Аталанта посрне на "Виа дел Маре" стадиону, јер црвено-жути су били у серији од шест утакмица без победе, лоше су изгледали, недовољно добри да би могли таквом фавориту да науде. Али, изгледа да се Гасперинијев тим превише потрошио, физички и емотивно, у дербију против Наполија...

Лече је ухватио Аталанту на спавању. У само три минута, 27. и 29. дошао је до два гола предности, а то није лако надокнадити, поготово у гостима. Баскирото је главом казнио индолентност у одбрани тима из Бергама, а онда је и Ди Франческо дотукао збуњене госте и донео Вуковима озбиљну предност.

Успео је Дуван Запата пре полувремена да преполови заостатак, али даље од тога Аталанта није могла. Готово да гости нису ни имали неке стоодстотне шансе у наставку и поред иницијативе, све се сводило на покушаје са дистанце, који нису били претерана опасност по голмана Фалконеа.

Аталанта дерби са Интером дочекује са 27 освојених поена, исто толико имају и "нероазури" те се данашњи ривали налазе на деоби петог места.

Чета Симонеа Инзагија је након неколико добрих резултата поражена у Дербију Италије од Јувентуса у Торину са 2:0. Пораз од највећег ривала је разочарао навијаче који су поново тражили смену свог тренера. Ипак, екипа је одлично одреаговала, Болоња је демолирана у претходном колу са чак 6:1.

Болоња је голом Ликојаниса шокирала "Меацу" у 22. минуту, али то је само разљутило играче Интера, који нису заборавили како им је Болоња "украла" титулу прошле сезоне и помогла Милану. Уследила је права канонада. Двоструки стрелац био је Димарко у 36. и 48. минуту, а по једном су погађали Џеко у 26, Лаутаро Мартинез у 42, Чалханоглу у 59. и Госенс у 76. минуту.

Претходне сезоне у међусобним дуелима ових ривала није било победника, оба сусрета су завршена нерешених исходима - 0:0 и 2:2.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,55)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05