НИШ ЈЕ НА НОГАМА: Лалатовићев велики повратак на "Чаир"

19. 09. 2022. у 11:11 >> 11:12

ТЕМПЕРАМЕНТНИ стручњак поново на југу.

НИШ ЈЕ НА НОГАМА: Лалатовићев велики повратак на Чаир

Након минималног пораза од Вождовца на "крову", Раднички из Ниша дочекаће суботички Спартак на "Чаиру" у последњем мечу 12. кола Суперлиге Србије. Меч на југу наше државе биће уједно и деби Ненада Лалатовића пред домаћом публиком. Наиме, темпераметни стручњак желеће да се у што бољем светлу покаже пред "мераклијама".

Утакмица на крову тржног центра била је у потпуности у складу са традицијом међусобних окршаја ових ривала. Пета узастопна на којој је постигнут највише један гол, тај један Нишлије су примиле из прекида у 70. минуту, када се штопер домаћих Милош Миловић толико добро позиционирао, или се одбрана гостију толико лоше поставила, да му није било ни потребно да скочи и да из велике гужве главом савлада Стевановића. Мимо тога, било је јако мало узбуђења и изгледних прилика. Највећу за Нишлије, за изједначење, пропустио је резервиста Ајдар у 79. минуту.

Лалатовић готово да није мењао поставу, можда је баш то и највеће изненађење, чак је на голу поново стајао млади Стевановић, јер новајлија Росић, очито, још није спреман за наступ. Често спомињани Сава Петров најаво је знаке буђења у првом полувремену, Базиле Јамкам је доминирао на својој половини, Димић се вратио међу стартере, око Цветковића се коначно нешто дешавало када је ушао у игру у последњих пола сата, али све то скупа било је премало чак и за један бод. Раднички је остао на само две победе над Вождовцем у гостима, на укупно десет првенствених утакмица, последњу је остварио управо под Ненадом Лалатовићем, децембра 2018. године.

Спартак је као и вечерашњи ривал, миниламцем испраћен из Новог Сада. Младост је стигла до веома важних бодова у борби за опстанак.

Андрија Радуловић је после гола на "Чаиру" вредног бода којим је прекинута серија од шест пораза новим голом, другим узастопним, Црногорац је донео Младости драгоцену победу (1:0) над Спартаком и истовремено продубио проблеме Суботичана који су трећи узастопни сусрет остали празних шака.

Још једном се показало да је млади Которанин те како важан екипи Младости. Перспективни крилни фудбалер Црвене звезде, који ће до краја сезоне играти на позајмици у Новом Саду, постигао је одлучујући погодак у 34. минуту, што је био његов трећи гол у последња четири меча. Прихватио сјајну лопту Димитрова и својим трећим голом у последња четири меча донео вођство Новосађанима, што је био и коначан исход овог сусрета.

Вечeрашњи ривали налазе се на дну суперлигашке табеле, обе екипе су у серији лоших резултата, а може се рећи да је Раднички у мало бољем ритму.

Ненад Лалатовић имао је седам дана да припреми свој тим, очекујемо напредак у игри који могу резултирати бодовима за Нишлије.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,92)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34