НОВИ ПАЗАР ЗАБОРАВЉА НА ЗВЕЗДУ: "Плави" у Лазаревцу прижељкују повратак на победнички колосек

19. 09. 2022. у 10:41 >> 11:26

"РУДАРИ" дочекују најпријатније изненађење шампионата.

НОВИ ПАЗАР ЗАБОРАВЉА НА ЗВЕЗДУ: Плави у Лазаревцу прижељкују повратак на победнички колосек

Нови Пазар жели да што пре заборави на пораз од Црвене звезде минулог викенда на свом терену. Изабраници Владимира Гаћиновића тако су прекинули низ од седам тријумфа, међутим, истакао је искусни стручњак да један неуспех не може уздрмати екипу, те да ће дати све од себе да са добрим партијама наставе што пре. Прилику за повратак на победнички колосек Нови Пазар има данас од 17 часова када "плави" гостују Колубари у мечу 12. кола Суперлиге.

Све је у Новом Пазару било спремно за ново велико славље, јер би бод против Црвене звезде био вредан колико и свих седам победа екипе Владимира Гаћиновића у низу, али је све наде домаћег тима голом у 88. минуту срушио Александар Пешић. Искусни нападач се добро снашао у код центаршута Гелора Канге, иако се вукао са својим чуварем, па је петом успео да проследи лопту у мрежу поред немоћног Филипа Кљајића за 1:2 (1:1).

Домаћи су се френетично бранили у другом полувремену, дуплим дефанзивним блоком су у доброј мери успели да спрече екипу Милоша Милојевића да створи велики број прилика, али се на крају нису најбоље снашли у ситуацији која је одлучила победника. Домаћима је тешко пао начин на који су примили гол у самој завршници, па су били прилично кивни након утакмице, али су на самом терену јасно показали да нису случајно на самом врху табеле.

Колубара игра по систему "топло-хладно". Након два тријумфа уследила су и два неуспеха, последњи против ТСЦ-а у Бачкој Тополи - 3:1.

Мањи кадровски проблем и повреда нападача Стефана Вукића нису омели ТСЦ да упише нова три бода. У победи су блистали пре свих Мартин Мирчевски, троструки стрелац, али и Милош Цветковић и Саша Јовановић који су намештали голове играчу са бројем десет на леђима у редовима домаћина.

Играч утакмице и апсолутни херој победе Мирчевски дошао је у ТСЦ из македонске Академије Пандев у тренутку када је био први стрелацу шампионата Северне Македоније. Оправдао је очекивања и одужио се шефу стручног штаба на најбољи могући начин.

Детаљ који је битно утицао на коначан исход је искључење Стефана Марјановића у 28. минуту. Судија Стојановић је прво извадио жути картон да би непун минут касније променио одлуку и послао дефанзивца Колубаре пут свлачионице.

Ако погледамо тренутну форму, Нови Пазар је благи фаворит у Лазаревцу. Међутим, Колубара се у неколико мечева показала као незгодан домаћин. Претходне сезоне оба тима славила су као гости у међусобним дуелима. "Плави" са 3:1 у Лазаревцу, док су "рудари" крај Јошанице победили резултатом 2:1.

НАШ ТИП: X2&2-5 (квота 1,85)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51