ТОРИНО ЦИЉА ВРХ: "Бикови" на балкански погон руше "нероверде"

17. 09. 2022. у 09:25 >> 17:34

ПРЕТХОДНЕ сезоне Торино је имао више успеха у међособним дуелима.

ТОРИНО ЦИЉА ВРХ: Бикови на балкански погон руше нероверде

Балканска колонија добро се показала минулог викенда у мечу са Интером. Ипак, "нероазури" су славили минималним резултатом, "бикови" вечерас од 20.45 у оквиру седмог кола Серије А имају прилику за поправни. На стадион "Олимпико гранде Торино" стиже Сасуоло који је поражен од Удинезеа са 3:1.

Било је у игри екипе Ивана Јурића смисла, идеје, комбинаторике, начина да се дође у ситуацију да се запрети... Само је недостајала реализација, Никола Влашић је био најагилнији... Да је стајао неки мање квалитетан голман испред Интерове мреже ко зна како би се завршило. Овако, поред Хандановића ни мува није пролетела. Чак је у другом делу увео Јурић и Немању Радоњића, имао је још један српски репрезентативац (Саша Лукић на терену 90 минута) једну шансу, мада је пуцао поред гола.

Од средине другог дела меча Интер је додао гас. Покушавали су Лаутаро и Шкринијар, међутим, морали су "нероазури" да чекају све до 89. да би се појавио Марцело Брозовић и донео им четврту победу у сезони савладавши Вању Милинковића Савића.

Сасуоло је боље отворио меч и после лепе асистенције великог појачање Лорентеа за Фратезија повео 1:0 против Удинезеа на "Дачија арени", али их је потом скупо коштало искључење Руана у 44. минуту.

Уследио је фуриозан преокрет "зебри" у другом делу игре. Притисак је растао и одбрана "нероверда" је коначно капитулирала у 75. минуту. Удинезеова ударна игла Бето је добро реаговао на асистенцију Роберта Переире. Уследио је одличан ударац Лазара Самарџића са дистанце који је једва одбранио Консиљи. Потом је Бето имао шансу која је отишла преко гола... Ипак, Сасуоло није издржао.

У 91. минуту је Лазар Самарџић мајсторијом решио питање победнилка. Показао је да има сјајан шут и десном ногом. Прошао је поред једног, па другог чувара и постигао прелеп гол ударцем са 20 метара у супротан угао. Бето је који минут касније поставио коначних 3:1.

Нема сумње да нас подно Алпа очекује један атрактиван и борбен сусрет. Обе екипе играју нападачки и на гол више.

Претходне сезоне Торино је имао више успеха у међособним дуелима. Славио је на "Мапеи стадиону" са 1:0, док су на свом терену "бикови" резмизирали 1:1.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,90)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34