МИЛИОНИ МОРАЈУ ДА СЕ ОПРАВДАЈУ: Њукасл пуца на висок пласман, "трешњице" не смеју да представљају проблем

17. 09. 2022. у 09:09 >> 13:43

ПУЛЕНИ Едија Хауа су велики фаворити, све сем тријумфа представљало би велико изненађење.

МИЛИОНИ МОРАЈУ ДА СЕ ОПРАВДАЈУ: Њукасл пуца на висок пласман, трешњице не смеју да представљају проблем

Велике планове за ову сезону има богати Њукасл. Популарне "свраке" циљају на висок пласман, у тим је уложено чак 136.000.000 евра, Еди Хау на распологању има врло респектабилан састав. Тренутно 11. место не задовољава критеријуме управе и навијача, а прилику да поправе своју позициј славни клуб има данас од 16. часова када на "Сент Џејмс парк" стиже повратник у елиту Борнмут.

Њукасл је у претходном колу разочарао своје навијаче одигравши само 0:0 са Кристал Паласом. Имали су домаћини више од игре и мноштво створених шанси, али лондонски клуб је одолео свим налетима и заслужено однео бод у престоницу.

Борнмут се након бламаже на "Енфилду" и пораза од Ливерпула (9:0) консолидовао и остварио два добра резултата. Истини за вољу, цех је платио тренер Скот Паркер, Гери О'Нил је преузео кормило и освојио четири бода. Реми са Вулвсима само је био иницијална каписла за одличан меч одигран на "Сити граунду" против Нотингем фореста. "Трешњице" су након преокрета стигле до друге победе у сезони - 3:2.

"Шумари" су фуриозно започели меч. Навијачи су били ветар у леђа некадашњем шампиону Европе, а то су фудбалери у црвеном искористили у финишу првог дела игре. Шеик Кујате је у 33. минуту довео у вођство Нотингем, док је предност дуплирао Бренан Џонсон у другом минуту судијске надонкаде првог дела игре, све је изгледало одлично по домаћина...

Међутим, Борнмут је у наставку игре изгледао као тотално другачија екипа, са новим мотивом и еланом. ФИлип Билинг и Доминик Соланке су у размаку од 51. и 63. минута донели изједначења својој екипи за мук на трибинама, док је тотални шок по домаће уследио у 87. минуту. Џејдон Ентони је на асистенцију Соланкеа режирао преокрет о којем ће се још дуго причати.

Последњи пут данашњи ривали састали су се у сезони 2019/2021, у оба наврата Њукасл је био бољи. На "Сент Џејмс парку" резултат је био 2:1, док су "свраке" убедљивије биле на гостовању - 4:1.

Пулени Едија Хауа су велики фаворити, све сем тријумфа представљало би велико изненађење.

НАШ ТИП: 1&2+ (1,78)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06