КО ЋЕ ПРВИ ДО ГОЛА У НОВОЈ СЕЗОНИ? Салернитана и Сампдорија и даље без поготка

28. 08. 2022. у 10:12

НАПАДАЧИ у сенци дефанзиваца.

Данас од 18 часова и 30 минута на стадиону "Ареки" састаће се Салернитана и Сампдорија. Обе екипе имају идентичан билан након два кола Серије А - један освојен бод уз гол разлику 0:1, односно 0:2.

"Гранати" су на премијери поражени од Роме миналним резултатом, након тога уследило је гостовање Удинезеу. Имала је Салернитана играча више у другом полувремену, Нехуен Петез је зарадио црвени картон у финишу првог дела игре, међутим, резултат се није мењао, остало је 0:0.

Сампдорија је са друге стране после очекиваног пораза од Аталанте (0:2), изненађујуће одолела Јувентусу - 0:0.

Без Анхела ди Марије на "Луиђи Ферарису", лопта је ретко стизала до Душана Влаховића којег је притом сјајно чувао Омар Коли. Тако су изостали голови, па "Стара дама" више од бода против Сампе није заслужила.

Питање је ипак како би се сусрет одвијао да је састав из Ђенове стигао до предности у седмом минуту. На срећу по госте Матија Перин је правовремено излетео, скратио угао усамљеном Мехдију Лерису, одбранио му ударац из казненог простора и одбио лопту у пречку. У финишу је херој Торина могао да постане Филип Костић, али је његов ударац у надокнади крајњим напором успео да укроти голман Дорије Емил Аудеро.

Мучила се Алегријева чета да створи изгледнију прилику. Влаховић је у првом полувремену био потпуно одсечен. Имао је свега три контакта са лоптом, пет мање од било ког учесника сусрета (укључујући и голмане). Нису успевали да спроведу лопту до сјајног српског голгетера. Мало шта им је у противничкој трећини полазило за руком, док су домаћи играчи били одлично постављени. Видела се јасна намера Марка Ђампаола да најпре сачува своју мрежу, па да кроз контре покуша да угрози ривала.

Није се много тога променило у другом полувремену. Сампдорија се стрпљиво бранила, Коли је био Влаховићева сенка, а везни ред гостију је мало шта успевао да произведе.

Последњи међусобни сусрет вечерашњих ривала у своју корист је решила Салернитана. "Гранати" су на "Луиђи Ферарису" славили резултатом 2:1.

Само за читаоце НовостиТип АдмиралБет је спремио специјални пакет добродошлице. Кликом на линк ОВДЕ или на било који од банера, региструјте се и узмите 1000 Фреебета без ДЕПОСИТА. Уживајте у клађењу без ризика, нека први пут буде на нас! Да би сте добили Фреебет морате верификовати свој налог.

Фреебет се додељује најкасније сутрадан до 12х и траје 72х од доделе!
РЕГИСТРУЈ СЕ!

НАШ ТИП: 1-3 (квота 1,45)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36