ЛЕГЕНДАРНИ РОНАЛДО СТИЖЕ НА "КАМП НОУ": Примера је у страху, Лева улази у голгетерску форму

28. 08. 2022. у 08:52

БАРСА жели нови тријумф.

ЛЕГЕНДАРНИ РОНАЛДО СТИЖЕ НА КАМП НОУ: Примера је у страху, Лева улази у голгетерску форму

Фудбалери Барселоне дочекаће Ваљадолид на "Камп Ноу" у мечу трећег кола шпанске Примере. Каталонци у сусрет улазе након убедљиве победе над Реал Сосиједадом (4:1) у Сан Себастијану, док су "бело-љубичасти" минулог викенда направили својеврсно изненађење. Наиме, клуб који је у власништву легендарног Роналда одиграо је 0:0 против Севиље на "Рамон Санчез Писхуану".

Реми без голова на "Камп Ноу" против Рајо Ваљекана на старту првенства показао се да је био само слаб дан за Каталонце. Већ у другом колу шампионата Шпаније, нова Ћавијева Барса гази. Славила је на гостовању у Сан Себастијану против Сосиједада са чак 4:1.

Променио је Роберт Левандовски клуб и земљу, али навике није. И даље је Пољак гол-машина. Ако је било скептика који су сматрали да је његово време прошло, да неће бити тако убојит као у немачком гиганту, због година (34), брзо их је разуверио. Постигао је два гола у Баскији и најавио берићетну сезону за Барсу која жели да скине с трона шампиона Европе и Примере, Реал.

Бајерну и без Левандовског сјајно иде на старту сезоне у Бундеслиги, а и Пољаку прија промена средине. Већ у првом минуту, севнула је контра Барселоне. Алехандро Балде се стуштио у шеснаестерац домаћина, а Левандовски је био на правом месту, за вођству гостију. Искусни ас прославио је на дан меча 34. рођендан.

Швеђанин Александр Исак је брзо изједначио, у шестом минуту, али у наставку рапсодија Барсе. Усман Дембеле и Роберт Левандовски су блицкригом за два минута, од 66. до 68. минута донели два гола предности Каталонцима, да би Пољак у 79. минуту петом, додуше уз помоћ једног играча домаћина, асистирао Ансу Фатију, за коначних, убедљивих 4:1 у Баскији.

Ваљадолид је храбром игром ремизирао са Севиљом и тако уписао први бод у сезони. Тешко ће такав подвиг да понове вечерас на једном од највећих стадиону у Европи. Све сем тријумфа Барселоне сматраће се великим изненађењем.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,53)

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 21:47

БУРНО! Љути тренер Звезде Јанис Сферопулос напустио конференцију за штампу - иако је изборио финале АБА лиге!

Црвена звезда се пласирала у финале АБА лиге. То би, само по себи, требало да доведе до задовољног наступа њеног тренера пред новинарима, али...

07. 05. 2024. у 22:21