"КРАЉЕВИ" ЈУРЕ ХЕТ-ТРИК У БАРСЕЛОНИ: Анћелоти жели репризу из Вига

Н.П.

28. 08. 2022. у 09:29

ЕКИПА Еспањола дочекује Реал Мадрид у мечу 3. кола шпанске Примере.

КРАЉЕВИ ЈУРЕ ХЕТ-ТРИК У БАРСЕЛОНИ: Анћелоти жели репризу из Вига

Мадриђани су одлично стартовали у новој сезони на претходне две утакмице имају исто толико победа. У прошлом колу изабраници Карла Анћелотија су савладали Селту у Вигу 4:1.

Повео је актуелни шампион Шпаније голом Карима Бенземе у 14. минуту са беле тачке (0:1), али је већ у 23. било 1:1. Милитао је играо руком у свом казненом простору и најстрожу казну искористио је Јаго Аспас. Деловало је као да ће Селта издржати до полувремена, али у 41. минуту севнула је десна нога Луке Модрића за 1:2. Друго полувреме почело је иницијативом Мадриђана, а убрзо је пао нови гол. У 56. минуту Селта је нападала, а онда је Реал започео убитачну контру.

Модрићева лопта за Родрига је била савршена, а млади Бразилац је показао не само да је пребрз, већ и да је феноменалан дриблер (1:3). У 66. минуту Валверде се побринуо за коначних 1:4. Реал се тренутно налази на 3. месту на табели са шест освојених бодова и гол-разликом 6:2.

Еспањол је у прошлом колу изгубио на домаћем терену од Рајо Ваљекана резултатом 2:0. Меч на "Корнелији" обележила су два искључења после само пола сата игре. Прво је Рајов Флоријан Лејун за три минута добио два жута картона (16. минут), да би га "испратио" Серхи Гомес директним црвеним картоном.Тада су популарне "пчелице" загосподариле тереном и повеле сјајним голом Исака Палазона у 40. минуту. Била је то увежбана акција из слободног ударца и пројектил за 0:1. Од тог шока се није опоравио домаћин, па је Пат Сисе на отварању другог дела "убио" утакмицу када се лепо снашао у гужви пред голом Еспањола. Бело-плави заузимају 16. позицију у Примери са свега хедним освојеним бодом.

У претходном међусобном дуелу између два клуба који је одигран 20. априла на "Сантијаго Барнабеу" Реал је надиграо екипу из Барселоне 4:0. Двоструки стрелац за "краљеве" био је Родриго док су по један гол постигли Марко Асенсио и Карим Бензема. Гости су у одличној форми и очекујемо да упишу трећу застопну победу у Примери.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,48)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34