ЗАЈЕДНО КОРАЧАЈМО ПУТЕМ ЉУБАВИ И СЛОГЕ: Вучевић честитао Васкрс
ПРЕДСЕДНИК Председнк Владе Републике Србије Милош Вучевић упутио је данас честитку патријарху српском Порфирију, свештенству и монаштву, као и православним врницима који Васкрс славе по Јулијанском календару.
ФОТО: Министарство одбране Републике Србије
- У име Владе Републике Србије и своје лично име, Вама, свештенству, монаштву и свим верницима честитам Ускрс, Васкрс Сина Божијег, написао је Вучевић, саопштила је Канцеларија за сарадњу с медијима Владе Србије.
Он је истакао да је "у временима у којима смо суочени са бројним искушењима неизмерна жеља да сачувамо мир, мудрост, одговорност као и одлучност да заједно корачамо путем љубави и путем слоге.
- Нека овај највећи хришћански празник буде смерница свима, како би испуњени надом и вером наставили да Србију водимо правим путем на добробит свих наших грађана и читавог српског народа. Христос вокресе! Ваистину воскресе!, поручио је председнк Владе Републике Србије.
БОНУС ВИДЕО: НЕОПИСИВА ТУГА: Загрљај родитеља Еме Кобиљски и мајке Николе Милића
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)