УЗ ТАМИШ ЈЕ УВЕК ЛЕПО ЖИВЕТИ: Милка Миловановић Минић у радној посети општини Сечањ (ФОТО)

Б.Грујић

29. 11. 2021. у 14:10

ДРЖАВНА секретарка у Министарству за демографију, Милка Миловановић Минић, у радној посети општини Сечањ, једној од 103. локалне самоуправе, које је са својим сарадницима, посетила ове године, упознала се са предностима живљења у овој средини, непосредно уз реку Тамиш.

УЗ ТАМИШ ЈЕ УВЕК ЛЕПО ЖИВЕТИ: Милка Миловановић Минић  у радној посети општини Сечањ (ФОТО)

Фото: Спасо Младеновски

У разговору са Предрагом Рађеновићем, председником општине Сечањ, државна секретарка, нагласила је да ће Министарство након обиласка свих локалних самоуправа у Србији предложити сет мера које на координисан начин, дугророчно и у односу на специфичност средине, треба да дају очекивани резултат и допринесу поправљању лоше демографске слике у Србији.

Предраг Рађеновић је између осталог напоменуо да је до сада на територији општине Сечањ, подељено двадесет кућа младим брачним паровима и да је у поступку додела још осам кућа.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ИСТОРИЈСКА ОДЛУКА! Мечеви имају ЧЕТВРТИНЕ на Светском првенству у фудбалу у Америци, Канади и Мексику!