ПОЛИЦИЈУ ЗВАЛИ ЗБОГ - ИГРАЧКЕ: Родитељи из Врања револтирани реакцијом школе

ПОСЛЕ завршетка наставе у Основној школи "Јован Јовановић Змај" у Врању, ученик шестог разреда јавио се родитељима да ће након часова остати у школском дворишту са пријатељима. Мајка Данијела Благојевић је рекла да је то у реду не слутећи да ће се из тога изродити прави хаос и то због, како каже, играчке.

ПОЛИЦИЈУ ЗВАЛИ ЗБОГ - ИГРАЧКЕ: Родитељи из Врања револтирани реакцијом школе

Фото: Ј.С.

Наиме, дечак је код себе имао пластични спинер прилагођен узрасту од осам година и вртео га је око прста, а онда су то исто радили и његови другови. Међутим, неко од деце је пријавио случај школи, али као да је реч о ножу. Школа је спровела мере да би утврдила о чему се ради, али је то довело до новог проблема, јер је отац дечака викао на директора испровоциран реакцијом педагога, па је на крају морала да интервенише полиција.

- Ми смо родитељи четворо деце, наш син је треће дете које похађа ту школу, са претходно двоје није било никаквих проблема. Знали смо да има тај спинер, као што има већина његових другова и играли су се ван наставе и ван просторија школе - прича мајка и додаје да су она и супруг били узнемирени када су добили поруку од разредне да дођу у школу јер је дете донело нож. - То је за нас био невиђени стрес, при том у више наврата смо пријављивали неки сукоб који је наш син имао са другим дечаком и то је захваљујући директору решено. Тада је та агонија трајала дуго, а ово сада је била експресна реакција и то због играчке.

Фото: Ј.С.

 

Њен супруг Саша Благојевић каже да је отишао у школу као што увек присуствује родитељским и другим састанцима, али га је изреволтирало понашање психолога и признаје да је можда и повисио тон, али да није тачно да је било кога и на било који начин угрозио, само је, условно речено, морао да се надвикује, како би дошао до речи.

- Жена ми се обраћала као петогодишњем детету, на мој покушај да објасним да је реч о играчки они су почели да ми држе лекције. Због свих ранијих траума и баналности овог случаја повисио сам тон и отишао, а онда је дошла полиција са којом смо уљудно поразговарали - каже Благојевић и пита се зашто полиција није позвана док је био у школи, већ су органе реда послали "на кућу".

Није кривично дело

У врањској полицији нам је потврђено да је 19. фебруара у преподневним сатима један од родитеља ученика узнемиравао наставно особље, а након разговора са њим обавештен је дежурни тужилац. У Основном јавном тужилаштву у Врању за "Новости" су потврдили да је након обављених консултација дато изјашњење да пријављени догађај не садржи битна обележја ниједног кривичног дела за које се гони по службеној дужности.

На наша питања из Управе школе кажу да је ова образовна установа предузела све неопоходне мере у складу са важећим протоколима поступања у одговору на насиље, злостављање и занемаривање.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (1)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине