СРБИЈА НАЈБОЉА У РЕГИОНУ: Наша земља шаље на ОИ највише спортиста
СРБИЈА ће имати спортиста на Олимпијским играма у Паризу више него заједно Хрватска, Црна Гора, Северна Македонија и БиХ (112-104). Највеће изненађење је учинак Словенија, која је оборила споствени рекорд по бројности и шаљу чак 90 чланова у Град светлости.
Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović
Српски тим бројаће у француској 112 спортиста, од тога су 69 мушких, остатак су даме, и једина смо земља са троцифреним бројем учесника на предстојећој највећој смотри са ових простора.
Покушаће наш бројни олимпијски тим да премаши девет медаља, од тога три златне, са претходних игара. Сасвим сигурно има солидне адуте да постигне добар резултат. Иза Србије је Словенија, са рекордним бројем такмичара на Летњим олимпијским играма у историји "дежеле". Чак 90 спортиста из Словеније испунило је олимпијску норму и надметаће се за медаље. Трећа је Хрватска која овог пута шаље 73 такмичара на Олимпијске игре. Број спортиста који долазе из преосталих екс-ју земаља је занемарљив. Најмање их даје Босна и Херцеговина, само петоро, и предвођени су сензационалном пливачицом Ланом Пудар.
Од земаља из окружења Србија шаље више спортиста у Париз него Румунија (107), али и мање од Мађарске која ће се представити свету са 170 атлета.
Број спортиста
Србија 112 (69/43)
Словенија 90 (46/44)
Хрватска 73 (58/15)
Црна Гора 19 (16/3)
С. Македонија 7 (4/3)
БиХ 5 (2/3)
* У загради мушкарци и жене.
Препоручујемо
"НОВОСТИ" САЗНАЈУ! Ево како је јунак Звезде Матеус после повреде у Новом Пазару!
05. 03. 2026. у 17:39
СПЕКТАКЛ! Лалатовићев Пазар против "његове" Звезде за место у полуфиналу Купа Србије
АПСОЛУТНИ дерби четвртфинала Купа Србије биће одигран у Новом Пазару где ће истомени тим на "Градском стадиону" угостити Црвену звезду (14.45).
05. 03. 2026. у 07:00
ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.
05. 03. 2026. у 12:19
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)