КРАХ: Србија испала са Европског првенства у рукомету!

Часлав Вуковић

16. 01. 2024. у 19:37

РУКОМЕТАШИ Србије испали су са Европског првенства у рукомету пошто су у 3. колу изгубили од Црне Горе - 30:29 (15:14).

"Орловима" је био потребан тријумф да остану у игри за другу фазу. Ипак, ни он не би гарантовао пролаз, јер би Мађарска морала да савлада Исланд.

Као да је важност утакмице везала руке нашим играчима на старту. Промашивали су зицере, губили лопте и то је ривал обилато користио, те меч отворио са 0:4.

Ипак, како је одмицало прво полвуреме тако су "орлови" изгледали све боље. Диригентску палицу је узео Лазар Кукић који је био најзаслужнији што је наша селекција са једним голом заостатка отишла на паузу - 15:14. Он је постигао чак шест погодака и то без промашаја.

Србија је у првих 30 минута промашила доста зицера. Разбранио се Небојша Симић (шест интервенција у првом полувремену). Све то је утицало да исход првог дела припадне Црногорцима.

Нашој селекцији су проблем представљали промашаји са шест метара. По два пута нису били прецизни Вукашин Воркапић и Мијајло Марсенић.

Деловало је да би наша селекција у другом полувремену могла до преокрта, посебно кад је повела је повела 17:18. Посао је додатно био олакшан "орловима" након што је црвени картон због неспретне реакције добио Симић. Потом је Пешмалбек промашио контру за +2, затим зарадио и искључење јер је лопта погодила у главу голмана Матовића.

Ипак, испоставило се да је то било једино вођство Србије која никако није успевала да пронађе праву игру. Црна Гора је одиграла боље и заслужено славила.

Најефикаснији код нас је био Лазар Кукић са седам голова, пратио га је капитен Немања Илић са пет. На другој страни најбољи су били Бранко и Милош Вујовић са осам, односно седам погодака.

"Орлови" су на крају такмичење окончали на последњем месту у групи са једним бодом. Црна Гора је трећа са два.

Треће место би донело лакше ривале за жреб за Светско првенство. На крају је примљеним голом у последњој секунди Србија изгубила ту позицију.

Друго полувреме: Србија - Црна Гора 29:30

60' -  Тони Ђерона је затражио тајм-аут. Србија није постигла гол, али је јесте Вуко Борозан за ново вођство Црне Горе. Милосављевић се изборио за седмерац, а прецизан је био Радивојевић. До краја је остало шест секунди. На крају је Црна Гора постигла гол и победила.

57' - Из даљине се подигао на шут Лазар Кукић и успео је да матира Матовића. Кукић погом асистира Немањи Илићу који је постигао пет гол на утакмици.

56' - Милош Вујовић је изнудио седмерац. Он је узео лопту и постигао гол. Све тежа ситуације за "орлове".

54' - Први гол у другом полувремену постигао је Борозан, док је на другој страни прецизан био Немања Илић.

53' - Коначно се у стрелце уписао и Марсенић, а Вујовићи праве доста проблема нашој селекцији. Сада је Бранко Вујовић добио искључење од два минута.

52' - Трећи пут пролази цепелин и опет је Милош Вујовић био тренер. Искључење од два минута зарадио је Драгашевић.

51' - Којадиновић је постигао нови погодак. Какав гол Воркапића. Са 10 метара је фантастично шутирао и дао важан гол.

49' - Петар Ђорђић је постигао гол и прекинуо серију Србије од шест и по минута без поготка. Опет је Грбовић погодио на другој страни.

48' - Немања Грбовић је лобовао Цупару и постигао пет гол. Има још доста да се игра, али наша селекција има проблема у нападу.

47' - Јој једна сјајна акција Црне Горе. Бранко Вујовић је одлично проиграо презимењака Милоша који је матирао Цупару. Ипак, погодак не важи, али је искључење зарадио Абутовић.

46' - Подигао се на шут Бранко Вујовић и постигао је седми гол. Други тајм-аут на овој утакмици је морао да затражи Тони Ђерона.

43' - Капитен Србије Немања Илић је дошао до новог поготка.

41' - Добар напад Србије и гол Пешмалбека. Други гол постигао је пивотмен наше репрезентације. Опет је погодио и Милош Вујовић.

38' - Грбовић је непогрешив на овој утакмици, постигао је четврти гол. Сјајна акција Црногораца и после "цепелина" је Милош Вујовић постигао гол. Потом су до поготка дошли и из контре.

37' - Имао је Пешмалбек контру, али је у главу погодио голмана Црне Горе и због тога зарадио искључење. Велика штета!

36' - Први пут на утакмици воде "орлови". Украо је Абутовић лопту, а онда је Илић остао сам, те му није било тешко да савлада Матовића.

35' - Направили су Црногорци некако вишак и пети погодак је постигао Бранко Вујовић. На другој страни Радивојевић поново погађа.

34' - Црна Гора ће бити додатно ослабљена у наставку, пошто је Небојша Симић добио црвени картон због тога што је у контри неспретно зауставио Пешмалбека и ово је озбиљан хендикеп за ривала Србије.

33' - Успели су "делфини" да поравнају резултат. Сјајну контру одиграли су репрезентативци Србије, а гол је постигао Радивојевић.

32' - Ушао је Владимир Цупара да брани за Србију и одмах је са две интервенције показао да је спреман и фокусиран.

31' - Борозан је проиграо пивотмена Грбовића који је постигао погодак. Немања Илић је постигао гол за нашу селекцију.

Прво полувреме: Србија - Црна Гора 14:15

30' - Црна Гора води након првог полувремена. Србија је лоше отворила дуел и може бити задовољна што има само гол заостатка.

28' - Бранко Вујовић је постигао нови гол. Он је дошао до четвртог поготка. На другој страни је Урош Којадиновић направио добар продор и погодио небрањени део гола.

24' - У стрелце се уписао Којадиновић. Након гола Кукића наша селекција је дошла на минус један - 13:14.

23' - Фантастично издање Кукића који се пети пут уписао у стрелце на овој утакмици. Србија је успела да се одбрани са играчем мање.

22' - Добар продор Милоша Коса који је постигао гол. Немања Грбовић је успео да изнуди седмерац, а на све то Мијајло Марсенић је зарадио искључење. Прецизан са седам метара био је Милош Вујовић.

20' - Симић и даље зауставља покушаје наших играча из добрих позиција, већ има седам интервенција. На другој страни Црна Гора углавном голове постиже из даљине.

17' - Разиграо се Кукић. Постигао је четврти гол и без промашаја је. После серије од 3:0 селектор Црне Горе морао је да затражи тајм-аут. И Црна Гора постиже гол након тајм-аута, прецизан је био Борозан, иако је Милосављев закачио лопту.

16' - Постигла је Србија гол после тајм-аута, а онда Лазар Кукић погађа после сјајне интервенције Милосављева.

14' - Добро се Милош Вујовић кретао без лопте, потом ју је добио и успео је да матира Милосављена. Тони Ђерона је затражио први тајм-аут на утакмици.

12' - Ево гола са позиције пивотмена. Лопту је добио Драган Пешмалбек и успео је да затресе мрежу Црне Горе. Истом мером узвратио је Немања Грбовић. Одбрана наше репрезентација за сада није на нивоу.

11' - Пробудила се Србија нападачки. Сада је гол постигао Боржас, а до трећег гола је стигао Борозан.

9' - Какав гол Кукића. Из велике даљине је шутира и Симић ту није могао ништа да уради. Није напад Црне Горе био добар, али Бранко Вујовић је шутирао из велике даљине и постигао је гол.

7' - Малочас је промашио, но сада је Вукашин Воркапић био прецизан. Сада Србија прави серију од 2:0. Прекинуо је то Милош Вујовић који је са крила успео да савлада Дејана Милосављева.

6' - Опет је Марсенић био сам, али поново је Симић спречио пивотмена "орлова" да дође до поготка.

5' - Великих 4:0 има Црна Гора после поготка Вујовића, а коначно је и Србија постигла гол преко Милоша Орбовића.

3' - "Орлови" су потом изгубили лопту што је Василије Калуђеровић казнио поготком. Покушај Боржаса је изблокиран. Кукић је изгубио лопту, Борозан је опет истрчао контру и постигао други гол.

2' - Орбовић је изнудио седмерац, а Симић је одбранио ударац капитена наше селекције Немање Илића. Први гол на мечу постигао је Вуко Борозан.

1' - Србија је одиграла добру акцију, али је Симић зауставио покушај Марсенића. На другој страни Вујовић такође није био прецизан.

Уочи меча:

Изабраници Тонија Ђероне су у првој рунди ремизирали са Исландом (27:27), потом су доживели тесан пораз од Мађарске (27:28) и победа од два и више голова разлике је императив уколико желе да наставе такмичење. Такође је потребно и да Мађарска савлада Исланд.

Ривал наше репрезентације је са два пораза изгубио све шансе да се пласира у наредну фазу такмичења, али нема сумње да ће бити мотивисам.

Мађарска је у групи тренутно прва на табели са четири бода и прошла је даље, Исланд је на другој позицији са три бода, Србија има један, а Црна Гора је без бодова.

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју